SAMORZĄD  UCZNIOWSKI W PSP NR 26 W RADOMIU

Samorząd tworzą wszyscy uczniowie szkoły.
Praca samorządu uczniowskiego powinna być oparta na wymianie informacji i współpracy ze wszystkimi członkami społeczności szkolnej, czyli także dorosłymi.
Samorząd może przedstawiać wnioski i opinie we wszystkich sprawach szkoły dyrektorowi
oraz radzie pedagogicznej, jak również wyrażać swoją aprobatę lub niezgodę, proponować własne rozwiązania, przedstawiać swoje pomysły.

Przewodnicząca - Natasza Kraszewska klasa 7b

Zastępca - Izabela Urban klasa 7a

Sekretarz - Iga Wiśniewska 7a, Iga Kaleta 7b

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Ewa Kornaszewska

Agnieszka Jabłońska

Beata Darecka

Bożena Michrowska

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podczas głosowań na 79. posiedzeniu, ustanowił dzień
20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. W bieżącym roku obchodzimy w kraju taki dzień po raz pierwszy.

W PSP nr 26 w Radomiu opiekunowie i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uświadamiali dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać. W Polsce bowiem nie zawsze prawa dziecka są respektowane.
   W naszej szkole dorośli starają się wsłuchiwać w potrzeby uczniów, traktują ich z szacunkiem,  okazują zrozumienie i traktują jak równych sobie partnerów.

11 listopada
Już wkrótce obchodzić będziemy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Celem obchodów jest upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku , po 123 latach zaborów

1 listopada

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, pamiętajmy zatem o tych, którzy odeszli.
Wkrótce postawimy znicze i kwiaty na grobach bliskich,znajomych, dawnych pracowników szkoły. Będziemy pamiętać również o grobie zasłużonego dla naszego regionu Władysławie Pruszaku

(cmentarz przy ul. Limanowskiego, kwatera 10 b).

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Dzień ubrania w paski

27 października 2017 r. w naszej szkole niemal wszyscy uczniowie klas starszych oraz wielu uczniów klas młodszych ubrało się w bluzki, spodnie, spódnice lub skarpety w paski. Pomysł zgłosili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Dzień ubrania w paski cieszył się dużą popularnością, dlatego już wkrótce przyjdziemy do szkoły ubrani tym razem w kratkę !

Irlandia - Zobacz więcej

Lekcja otwarta  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 26 w Radomiu

18 października 2017 r.przeprowadzona została lekcja, w której uczestniczyli uczniowie klas
4a i 4b oraz nauczyciele szkoły: Renata Strzelec, Agnieszka Jabłońska, Jacek Przepiórka,

Beata Adamczyk i Wioleta Czapczyńska.

Celem lekcji było przekazanie informacji oraz ciekawych faktów dotyczących Irlandii,
w której mieszkał i uczył się jeden z uczniów klasy 4a Julian Kondracki.. Julian przekazał czwartoklasistom informacje o tzw.”zielonej wyspie” w języku angielskim. Witold Bylica -uczeń kl.4a -otrzymał zadanie tłumaczenia wiadomości zgromadzonym w sali nr 25 uczestnikom spotkania na język polski.

Lekcja składała się z następujących części:

-przedstawienie Juliana uczestnikom zajęć,

-zapoznanie z położeniem geograficznym wyspy,

-pytania nauczyciela języka angielskiego Agaty Król o kraj, poprzednią szkołę ucznia oraz system edukacji w Irlandii,

-prezentacja multimedialna dotycząca zabytków i ciekawych miejsc,

-ciekawostki o „zielonej wyspie”,

-pokaz książek w języku irlandzkim, zdjęć Juliana, jego stroju i akcesoriów sportowych,

-prezentacja tablicy z flagą i herbem Irlandii,

-pytania publiczności.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, podczas zajęć dzieci reagowały bardzo żywiołowo

na prezentowane zdjęcia, slajdy, książki oraz sportowy strój Juliana. Ewaluacja ustna przeprowadzona pod koniec lekcji pokazała, że cel został zrealizowany, dzieci bardzo zainteresowały się niezbyt znanym im dotąd krajem. Największą atrakcją okazał się zupełnie inny, niż w Polsce system edukacji oraz oceny zachowania irlandzkich uczniów.

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 13 października świętowaliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali tablicę, na której znalazły się życzenia i papierowe kwiaty dla pracowników szkoły. Nauczyciele, w tym również emeryci, otrzymali wykonane przez naszych uczniów kartki z życzeniami.

Imprezy i wydarzenia w naszej szkole

12.09.2017r.- Ogólnopolski Dzień Drugiego Śniadania

Tego dnia  w naszej szkole mówiliśmy, jak ważne jest drugie śniadanie. Uczennice Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami zwrócili uwagę na to, co jemy między śniadaniem a obiadem. Kreowanie dobrych nawyków żywieniowych przyświecało nam tego dnia. Noszenie pudełka z kanapką, picie wody daje ogromne korzyści dla zdrowia i samopoczucia.

30.09.2017r - Dzień Chłopca

Dnia 29 września, w piątek odbył się Dzień Chłopca. Samorząd Uczniowski przygotował życzenia oraz kwiaty na tablicę

w korytarzu szkolnym. Dziewczęta z klas VII częstowały wszystkich chłopców cukierkami.

03.10.2017r. - Światowy Dzień Zwierząt

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Natasza Kraszewska przez szkolny radiowęzeł przypomniała  o tym święcie. Uzmysłowiła nam wszystkim, że zwierzę to stworzenie czujące, które również ma swoje prawa.

Jeśli masz już w domu psa, kota, chomika czy papugę nie zapominaj, że to żywe istoty. Karm je regularnie, zapewniaj zawsze świeżą wodę, sprzątaj w klatce i kuwecie. Jeśli trzeba, odwiedzaj weterynarza. Pamiętaj, że zwierzęta domowe mają zdolność do odczuwania emocji, mają więc też potrzebę częstego kontaktu ze swoim opiekunem.

pobierz - Regulamin Samorządu Uczniowskiego

pobierz - Regulamin statuetki najlepszego absolwenta