Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

SAMORZĄD  UCZNIOWSKI W PSP NR 26 W RADOMIU 


MIĘDZYKLASOWY KONKURS

NA NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO KOLEGĘ I KOLEŻANKĘ

ROZSTRZYGNIĘTY !!!

Szkoła to nie tylko nauka. To również ludzie, z którymi codziennie spędzamy mnóstwo czasu, rozmawiamy, uczymy się, pomagamy sobie wzajemnie, wspieramy się w ważnych sprawach. Dlatego też Samorząd Uczniowski postanowił dowiedzieć się, kto - Waszym zdaniem - zasługuje na  zaszczytne miano najsympatyczniejszego ucznia i uczennicy PSP nr 26 w Radomiu. Pierwszy etap zmagań polegał na eliminacjach klasowych - wybieraliście w swoich klasach osoby, które cenicie i darzycie sympatią. Następnie najsympatyczniejsi z poszczególnych klas prezentowali się przed ogółem naszej społeczności uczniowskiej. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że najsympatyczniejszymi w roku szkolnym 2018/2019 zostali :

ADA STEFANKIEWICZ

I MAKSYM SUŁECKI  

   


100 lat

dla wszystkich Pań!!!

   Mimo że 8 marca przypadł w tym roku na czas trwania Rekolekcji Wielkopostnych, to i tak Samorząd Uczniowski nie próżnował. Chcąc uczcić święto wszystkich kobiet w naszej szkole – zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych, przygotowaliśmy Randkę w ciemno. Najpierw uczniowie klasy VIII a przypomnieli wszystkim zgromadzonym, na czym polegał ten kultowy, zabawny teleturniej. Tak więc Albercik Max (w tej roli Mikołaj Wachnicki) wybierał spośród trzech kandydatek( a kusiły go: biblijna Ewa, Julia z dramatu Szekspira oraz Lukrecja uwielbiająca nowinki kulinarne). Wybór był więc niezmiernie trudny, ale Albercik wybrnął z sytuacji. Następnym punktem programu była Randka w ciemno, tym razem w wykonaniu chętnych uczniów naszej szkoły.  Zwycięska para- Jan Chrzanowski i Kinga Leszczyńska - wygrali voucher do kina Helios na wybrany przez siebie seans.

 

 

 

 

 


DYSKOTEKA

KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWA

DLA KLAS IV-VIII

Wszyscy chyba znają datę 14 lutego. To przecież walentynki, czyli święto zakochanych na całym świecie. Nasza społeczność szkolna również uczciła ten dzień dyskoteką połączoną z konkursami samorządowymi przygotowanymi przez przewodniczącą SU, Izabelę Urban.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MIKOŁAJKOWE HO HO HO!!!

W czwartek 6 grudnia w salach i na korytarzach naszej szkoły królował kolor czerwony, można było spotkać mnóstwo Mikołajów i reniferów. W ten sposób uczciliśmy kolejne imieniny postaci, na którą czeka każde dziecko – małe i duże. Wszystkim uczniom naszej szkoły Samorząd Uczniowski życzy mnóstwa prezentów pod choinką !!!


                                  ZABAWA ANDRZEJKOWA 

   W dniu 28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów naszej szkoły dyskotekę andrzejkową. Przewodnicząca SU, Izabela Urban przygotowała liczne konkursy, nie obyło się także bez wróżb i przepowiedni przeprowadzonych przez uczennice klasy VII b.  Dowiedzieliśmy się, co czeka nas w najbliższym czasie oraz komu gwiazdy planują zmianę stanu cywilnego. Ciasteczka z wróżbą ostrzegały, ale również zapowiadały rychłe nadejście szczęścia, pieniędzy i wielkiej miłości. Całą imprezę uświetniła muzyka, którą przygotowali członkowie samorządów klasowych.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 


STULECIE NIEPODLEGŁEJ

   Samorząd zaangażował się w uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Uaktualniliśmy naszą tablicę samorządową oraz aktywnie włączyliśmy się w organizację uroczystej Wieczornicy.


Opieka nad grobem rodziny Pruszaków

Przed 1 listopada 2018 r. grób Władysława Pruszaka został uporządkowany. Zakupiliśmy znicze, wykonaliśmy wiązanki, odświeżony został również krzyż nagrobkowy.


 Konkurs

pt. „Rozpoznaj swojego nauczyciela

 na fotografii z dzieciństwa” 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs skierowany do wszystkich uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 w Radomiu. Na tablicy przed wejściem do szkoły znajdują się ponumerowane zdjęcia, na których są sfotografowani nasi nauczyciele, gdy byli dziećmi.

Zadanie polega na rozpoznaniu jak największej liczby osób ze zdjęć.

Rozwiązanie konkursu na kartkach (numery zdjęć wraz z rozpoznanymi imionami i nazwiskami nauczycieli) należy oddać do 20 października do Pani Marty Muc lub Pani Ewy Kornaszewskiej.

Na zwycięzców czekają nagrody!

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE


SAMORZĄDOWA AKCJA  

1 PAŹDZIERNIKA - OGÓLNOPOLSKIM DNIEM TORNISTRA

  W tym roku szkolnym po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole święto ustanowione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zwane Dniem Tornistra. Celem akcji było uświadomienie uczniom, jak ważne jest zwracanie uwagi na to, co noszą w plecakach i jak należy je zakładać.

Na samorządowej tablicy zawisły rady i wskazówki dla wszystkich dzieci, a wychowawcy klas razem z wychowankami rozmawiali na temat tego, o czym pamiętać, a czego unikać pakując swe plecaki do szkoły. Wspólnie ustaliliśmy, że:

  • Tornister nie może być zbyt ciężki- jego waga nie powinna przekraczać 10-15% wagi ucznia;
  • Ciężar tornistra rozmieszczamy równomiernie;
  • Cięższe rzeczy umieszczamy na dnie tornistra, lżejsze wyżej;
  • Tornister nosimy na obu ramionach;
  • Powinien przylegać on do naszych pleców oraz mieć  równe, szerokie szelki, a ich długość powinna umożliwiać swobodne wkładanie i zdejmowanie tornistra;


                                                        

                                         Samorząd Uczniowski

                                                                wybrany!!!

18 września 2018 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wasi koledzy i koleżanki wybierali swoich przedstawicieli, którzy w najbliższym roku szkolnym będą reprezentować interesy ogółu społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 w Radomiu.

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała komisja wyborcza w składzie: Pani Marta Muc, Pani Ewa Kornaszewska i Pani Agata Król.

Wyniki Waszego głosowania:

Przewodnicząca SU  – Izabela Urban

Zastępca przewodniczącej – Natasza Kraszewska

Skarbnik -  Iga Wiśniewska

Kandydatkom gratulujemy i życzymy nieustającej motywacji w realizacji zaplanowanych działań.


Rok szkolny 2017/2018

Samorząd tworzą wszyscy uczniowie szkoły.
Praca samorządu uczniowskiego powinna być oparta na wymianie informacji i współpracy ze wszystkimi członkami społeczności szkolnej, czyli także dorosłymi.
Samorząd może przedstawiać wnioski i opinie we wszystkich sprawach szkoły dyrektorowi
oraz radzie pedagogicznej, jak również wyrażać swoją aprobatę lub niezgodę, proponować własne rozwiązania, przedstawiać swoje pomysły.

Przewodnicząca - Natasza Kraszewska klasa 7b

Zastępca - Izabela Urban klasa 7a

Sekretarz - Iga Wiśniewska 7a, Iga Kaleta 7b

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Ewa Kornaszewska

Agata Król

Agnieszka Jabłońska

Renata Strzelec

Beata Darecka

Bożena Michrowska                                                                                                                                        

Światowy Dzień bez Papierosa

31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu, czyli Światowy Dzień bez Papierosów

Został zainicjowany w ramach programu Europa wolna od dymu tytoniowego na Konferencji Światowej Organizacji Zdrowia w 1988 roku w Madrycie.

Misją wydarzenia jest podnoszenie świadomości o niebezpieczeństwach związanych z używaniem tytoniu, praktykach biznesowych firm tytoniowych oraz działaniach Światowej Organizacji Zdrowia w walce z epidemią tytoniu.

Święto jest dobrą okazją, by wszyscy wspólnie mogli się zastanowić jak poprawić swoje zdrowie, a każdego roku obowiązuje inne hasło przewodnie. Konkretny temat ma służyć temu, by stworzyć jednolite przesłanie i lepiej trafić do odbiorców.

Pierwsze obchody w 1988 roku przebiegały pod hasłem: Tytoń lub Zdrowie: wybierz zdrowie.

Temat Światowego Dnia bez Tytoniu staje się centralnym elementem agendy Światowej Organizacji Zdrowia na cały następny rok. Organizacja nadzoruje tworzenie i rozpowszechnianie materiałów promocyjnych związanych z tematem, w tym broszur, ulotek, plakatów, stron internetowych i komunikatów prasowych. Grupy z całego świata, na różnym szczeblu - kluby lokalne, rady miejskie i rządy krajowe są zachęcane przez Światową Organizację Zdrowia do organizowania wydarzeń, aby pomagać ludziom rzucić palenie. W tym celu odbywają się debaty, konferencje, programy edukacyjne czy kampanie reklamowe, festyny antynikotynowe i wiele innych.

Od 1988 roku Światowa Organizacja Zdrowia wręcza też nagrody organizacjom lub osobom, które w znaczny sposób przyczyniły się do zmniejszenia spożycia tytoniu. Data obchodów jest dla wielu rządów okazją do wprowadzania nowych zakazów palenia i działań w zakresie kontroli tytoniu.

Temat przewodni Światowego dnia Bez Tytoniu w roku 2018 brzmi Tytoń i choroby serca.

    W naszej szkole Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielem wdż uświadomił i ostrzegł przed zgubnymi skutkami palenia tytoniu. Plakaty przygotowane przez klasę 7b zniechęcały do sięgania po dość popularną, niestety, w naszym kraju używkę, ostrzegały przed nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła i trzustki.
Ponadto przewodnicząca szkoły Natasza Kraszewska , korzystając z radiowęzła szkolnego, zachęcała do włączenia się     w kampanię "NIE PALĘ PAPIEROSÓW I DOBRZE MI Z TYM".
Zostały też opracowane ulotki dla rodziców promujące zdrowy tryb życia i prezentujące zły wpływ tytoniu na życie ludzi.
Pamiętajmy : używanie tytoniu jest ważnym czynnikiem ryzyka rozwoju choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu          i chorób naczyń obwodowych.
                                                                                                                     Ewa Kornaszewska
                                                                                                                     Agata Król

                                                                                                                     Lidia Sitarz

Światowy Dzień Ziemi

    22 kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Ziemi. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Natasza Kraszewska pod kierunkiem opiekunów przygotowała informacje na temat problemów ekologicznych naszej planety. Przez radiowęzeł szkolny uczniowie wszystkich klas usłyszeli, jak można przyczynić się do ratowania Ziemi. Moment refleksji nad istotnym problemem zapewne uchroni nas od popełnianych dziś przez wielu ludzi błędów.

Kartki świąteczne

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz podopieczni jak zawsze pamiętali o nauczycielach-emerytach, nauczycielach przebywających na dłuższych zwolnieniach, byłych pracownikach obsługi i administracji. Życzymy wszystkim spokojnych Świąt Wielkanocnych !

 
Przywitanie wiosny

21 marca obchodziliśmy w szkole PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Z tej okazji grono pedagogiczne oraz uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, aby przywitać Panią Wiosnę -w tej roli wystąpiła uczennica klasy 7a Izabela Urban. Uroczystość poprowadziła przewodnicząca SU Natasza Kraszewska z klasy 7b.

Wszyscy uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swojego talentu. Nie zabrakło piosenek, wierszy, pokazu karate, układania kostki Rubika na czas, pokazu mody młodzieżowej, pokazu gimnastyki artystycznej, prezentacji znajomości języka włoskiego, występu zespołu Queen w wykonaniu uczniów.

Pani Wiosna otrzymała kwiaty. Zapewniła,że zostanie w naszym mieście. Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę zespołu Skaldowie -Wiosna. Wielu uczniów i nauczycieli wystąpiło w kolorowych, wesołych strojach, niektórzy byli też przebrani m. in. za postaci z bajek.

Mamy nadzieję,że zima na razie odpuści, a pogoda będzie sprzyjała spacerom, rajdom i wycieczkom.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Wiosna, wiosna,

wiosna, ach, to ty...

8 marca

Z okazji Dnia Kobiet opiekunowie Samorządu Uczniowskiego składają życzenia spełnienia marzeń wszystkim Kobietom oraz Dziewczynkom !

28 lutego 2018 r., po ustaleniach z uczniami, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali

Dzień Ubrania w Kropki

Walentynki w PSP nr 26 w Radomiu

Z okazji ŚWIĘTA MIŁOŚCI opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie przygotowali akcję "Walentynki w szkole". Zakupione wcześniej  kartki zostały wypisane, a następnie rozdane adresatom. Największą liczbę kartek otrzymał Eryk Wilk z klasy 5a.

Galeria mediów

Walentynki w szkole

1 lutego 2018 r. Samorząd Uczniowski pod nadzorem opiekunów zorganizował zabawę karnawałowo-walentynkową

Nie zabrakło dobrej muzyki, konkursów z nagrodami oraz karaoke.

Galeria mediów

Zaproszenie na bal karnawałowo-walentynkowy.

6 grudnia naszą zerówkę odwiedził Mikołaj ! Dowiedział się, że w naszej klasie są same grzeczne dzieci i przybył wraz z wieeeeelkim workiem prezentów ! Każdy dostał słodki upominek, ale Mikołaj również dostał od nas wszystkich piękne własnoręcznie wykonane laurki. Spotkanie to było wspaniałym przeżyciem !

29 listopada 2017 roku idąc śladem starszych klas, zorganizowaliśmy w naszej zerówce dyskotekę andrzejkową. Najpierw porozmawialiśmy dlaczego akurat ten dzień nazywamy "ostatkami". Następnie dmuchaliśmy balony i przygotowaliśmy salę. Później zaczęła się zabawa-  tańczyliśmy przy naszych ulubionych piosenkach. Zabawa była fantastyczna !

Galeria

Dyskoteka andrzejkowa

Dzień ubrania w kratkę

30 listopada 2017 r. wielu uczniów szkoły oraz  opiekunowie Samorządu Uczniowskiego ubrani byli w koszule i bluzki      w kratkę. W ten sposób wyznaczyliśmy w czwartek nowy "trend" w modzie.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

   Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podczas głosowań na 79. posiedzeniu, ustanowił dzień
20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. W bieżącym roku obchodzimy w kraju taki dzień po raz pierwszy.

   W PSP nr 26 w Radomiu opiekunowie i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uświadamiali dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać. W Polsce bowiem nie zawsze prawa dziecka są respektowane.
   W naszej szkole dorośli starają się wsłuchiwać w potrzeby uczniów, traktują ich z szacunkiem,  okazują zrozumienie i traktują jak równych sobie partnerów.

Galeria mediów

11 listopada
Już wkrótce obchodzić będziemy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Celem obchodów jest upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku , po 123 latach zaborów

1 listopada

   Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, pamiętajmy zatem o tych, którzy odeszli.
Wkrótce postawimy znicze i kwiaty na grobach bliskich,znajomych, dawnych pracowników szkoły. Będziemy pamiętać również o grobie zasłużonego dla naszego regionu Władysławie Pruszaku

(cmentarz przy ul. Limanowskiego, kwatera 10 b).

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Dzień ubrania w paski

   27 października 2017 r. w naszej szkole niemal wszyscy uczniowie klas starszych oraz wielu uczniów klas młodszych ubrało się w bluzki, spodnie, spódnice lub skarpety w paski. Pomysł zgłosili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Dzień ubrania w paski cieszył się dużą popularnością, dlatego już wkrótce przyjdziemy do szkoły ubrani tym razem w kratkę !

Galeria mediów

Irlandia - Zobacz więcej

Lekcja otwarta  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 26 w Radomiu

18 października 2017 r.przeprowadzona została lekcja, w której uczestniczyli uczniowie klas 
4a i 4b oraz nauczyciele szkoły: Renata Strzelec, Agnieszka Jabłońska, Jacek Przepiórka,

Beata Adamczyk i Wioleta Czapczyńska.

Celem lekcji było przekazanie informacji oraz ciekawych faktów dotyczących Irlandii, 
w której mieszkał i uczył się jeden z uczniów klasy 4a Julian Kondracki.. Julian przekazał czwartoklasistom informacje o tzw.”zielonej wyspie” w języku angielskim. Witold Bylica -uczeń kl.4a -otrzymał zadanie tłumaczenia wiadomości zgromadzonym w sali nr 25 uczestnikom spotkania na język polski.

Lekcja składała się z następujących części:

-przedstawienie Juliana uczestnikom zajęć,

-zapoznanie z położeniem geograficznym wyspy,

-pytania nauczyciela języka angielskiego Agaty Król o kraj, poprzednią szkołę ucznia oraz system edukacji w Irlandii,

-prezentacja multimedialna dotycząca zabytków i ciekawych miejsc,

-ciekawostki o „zielonej wyspie”,

-pokaz książek w języku irlandzkim, zdjęć Juliana, jego stroju i akcesoriów sportowych,

-prezentacja tablicy z flagą i herbem Irlandii,

-pytania publiczności.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, podczas zajęć dzieci reagowały bardzo żywiołowo

na prezentowane zdjęcia, slajdy, książki oraz sportowy strój Juliana. Ewaluacja ustna przeprowadzona pod koniec lekcji pokazała, że cel został zrealizowany, dzieci bardzo zainteresowały się niezbyt znanym im dotąd krajem. Największą atrakcją okazał się zupełnie inny, niż w Polsce system edukacji oraz oceny zachowania irlandzkich uczniów.

 zobacz więcej

Galeria mediów

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

   W piątek 13 października świętowaliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali tablicę, na której znalazły się życzenia i papierowe kwiaty dla pracowników szkoły. Nauczyciele, w tym również emeryci, otrzymali wykonane przez naszych uczniów kartki z życzeniami.

 Imprezy i wydarzenia w naszej szkole

12.09.2017r.- Ogólnopolski Dzień Drugiego Śniadania

Tego dnia  w naszej szkole mówiliśmy, jak ważne jest drugie śniadanie. Uczennice Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami zwrócili uwagę na to, co jemy między śniadaniem a obiadem. Kreowanie dobrych nawyków żywieniowych przyświecało nam tego dnia. Noszenie pudełka z kanapką, picie wody daje ogromne korzyści dla zdrowia i samopoczucia.

30.09.2017r - Dzień Chłopca

Dnia 29 września, w piątek odbył się Dzień Chłopca. Samorząd Uczniowski przygotował życzenia oraz kwiaty na tablicę

w korytarzu szkolnym. Dziewczęta z klas VII częstowały wszystkich chłopców cukierkami. 

03.10.2017r. - Światowy Dzień Zwierząt

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Natasza Kraszewska przez szkolny radiowęzeł przypomniała  o tym święcie. Uzmysłowiła nam wszystkim, że zwierzę to stworzenie czujące, które również ma swoje prawa.

Jeśli masz już w domu psa, kota, chomika czy papugę nie zapominaj, że to żywe istoty. Karm je regularnie, zapewniaj zawsze świeżą wodę, sprzątaj w klatce i kuwecie. Jeśli trzeba, odwiedzaj weterynarza. Pamiętaj, że zwierzęta domowe mają zdolność do odczuwania emocji, mają więc też potrzebę częstego kontaktu ze swoim opiekunem.

pobierz - Regulamin Samorządu Uczniowskiego

pobierz - Regulamin statuetki najlepszego absolwenta