Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Biblioteka - (znajduje się na I piętrze)

 

 

 mgr Beata Adamczyk

Godziny pracy:

 poniedziałek

800-1430

 wtorek

800-1400

 środa   ( dzień bez wypożyczeń)

800-1300

 czwartek

800-1400

 piątek

800-1430

 

GALA FINAŁOWA III-go REGIONALNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA W ZESPOLE SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH W RADOMIU

 

         Organizatorami III Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania było  Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21 oraz Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu.    

       Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz stworzenie uczniom możliwości prezentowania własnych umiejętności.

         Przesłuchania regionalne zwycięzców eliminacji szkolnych na poziomie szkół podstawowych odbyły się 14 marca 2018r.  w PSP Nr 21 w Radomiu.

Brało w nich udział 18 szkół podstawowych i 59 uczestników.  Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy eliminacji szkolnych w czterech kategoriach:  klasy I - Alicja Górka kl. Ia, klasy II-III - Natalia Kopacz kl. IIIb, klasy IV-V - Natalia Kijas kl. Vb i klasy VI-VII -  Julia Alot kl. VIb.

         Gratulujemy uczennicom z naszej szkoły: Natalii Kopacz z klasy IIIb, która  zdobyła WYRÓŻNIENIE w kategorii klas II-III  i Julii Alot, która zdobyła WYRÓŻNIENIE w kategorii klas VI -VII.

           Gala finałowa III Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania odbyła się 19 marca w Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu, gdzie wszystkim zwycięzcom w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wręczono nagrody i dyplomy.

Galeria

„Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej”

 

        W dniu  12 marca 2018 roku odbyło się pasowanie  na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszych.

         Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.  Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając je i jak należy zachowywać się w bibliotece. Dzieci odgadywały także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Już jako czytelnicy wypożyczyli sobie pierwsze książki a pamiątkowy dyplom, który otrzymali i drobny upominek będzie przypominał im o tym uroczystym wydarzeniu.

      Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze a w „zaczarowany świat książek”, pomagały wprowadzić dzieci, uczennice ze szkolnego teatrzyku „Uśmiech”.

Organizatorzy: p. Beata Adamczyk, p. Renata Strzelec

Galeria

 

„W krainie baśni”

16 lutego 2018 roku podczas „Dnia otwartego szkoły” uczennice ze szkolnego teatrzyku „Uśmiech” zachęcały przybyłych gości (opiekunowie oraz dzieci sześcio i siedmio letnie) aby maluchy od września 2018 roku zostały uczniami naszej szkoły. Było wspólne czytanie bajek, malowanie, pokazy magicznych sztuczek  i zwiedzanie szkoły.

 

III REGIONALNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

- ELIMINACJE SZKOLNE

 

          6 i 8 lutego odbyły się eliminacje szkolne do III REGIONALNEGO KONKURSU  PIĘKNEGO  CZYTANIA  organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu.

            Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz stworzenie uczniom możliwości prezentowania własnych umiejętności.

             W etapie szkolnym jury oceniało uczestników, którzy zaprezentowali wybrany przez siebie fragment prozy         z kanonu literatury pięknej. Do konkursu regionalnego, który odbędzie się 14 marca w PSP nr 21 zakwalifikowali się zwycięzcy etapu szkolnego w następujących kategoriach:

 

Klasy I            Alicja Górka kl. Ia

Klasy II-III      Natalia Kopacz kl. IIIb

Klasy IV-V       Natalia Kijas kl. Vb

Klasy VI-VII    Julia Alot kl. VIb

 

 Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas reprezentowania naszej szkoły w etapie regionalnym!

                

 

 

 

Przynieś pluszowego misia – niech wesoło będzie dzisiaj!

Pod tym hasłem świętowaliśmy  w bibliotece  Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z klas 0-III brały udział w grach, zabawach, konkursach i okolicznościowych scenkach. Podczas spotkania nastąpiło również uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Tort urodzinowy dla Misia”. Laureaci i wyróżnieni w konkursie w sumie 28 osób otrzymali dyplomy, pluszowe misie, podkładki, nalepki i inne gadżety a dla wszystkich dzieci nie zabrakło słodkich niespodzianek i pamiątkowych odznaczeń z urodzin misia. Można było obejrzeć również wystawę nagrodzonych prac. We wspólnej zabawie wzięły udział uczennice z teatrzyku „Uśmiech”. Każdy uczeń mógł przynieść ulubioną maskotkę, przytulankę. Było uroczyście i wesoło jak na urodzinach bywa.

Organizatorzy: Beata Adamczyk, Renata Strzelec

5„Frajda” w bibliotece

Jednym z zadań dla roztańczonych poszukiwaczy przygód z „Frajdy” było wypożyczenie z biblioteki książki spoza kanonu lektur. W dniach 14-25 listopada uczniowie mogli otrzymać za wykonanie tego zadania bakcylowy banknot.

Galeria mediów

 

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Już od kilkunastu lat w październiku obchodzimy święto bibliotek szkolnych, które z czasem, z jednodniowego wydarzenia, przekształciło się w Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, święto nie tylko nauczycieli bibliotekarzy, ale przede wszystkim uczniów, czytelników, użytkowników biblioteki i osób poszukujących informacji.
Hasło święta bibliotek szkolnych w 2017 roku brzmiało: „Książka nas łączy”.
W ramach jego obchodów odbyły się w naszej bibliotece spotkania i konkursy mające na celu:
– promocję biblioteki szkolnej i jej działań,
– zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych,
– propagowanie zainteresowania książką,
– rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej,
– podnoszenie poziomu czytelnictwa,
– promowanie pracy grupowej.

 

Występ  teatrzyk „Uśmiech” podczas finału projektu „Czas na zdrowie”

1 czerwca teatrzyk włączył się  w obchody dnia promującego zdrowy tryb życia i podczas szkolnego  festyny  wystąpił   z  przedstawieniem „Żyj zdrowo i kolorowo”

Opiekunki teatrzyku: Beata Adamczyk, Renata Strzelec

 

„Chcesz wiedzieć jak kończy się ta opowieść  …  zapisz się do naszej szkoły”

Tymi słowami uczennice ze szkolnego teatrzyku „Uśmiech” zachęcały  podczas „Dnia otwartego szkoły” przybyłych  gości, by ich dzieci od września 2017 roku  zostały uczniami naszej placówki.  Nie zabrakło głośnego czytania książek               w bajkowej scenerii biblioteki, wspólnego malowania, zabaw, zwiedzania szkoły i słodkiego poczęstunku. Wszystkim dopisywał dobry humor i panowała miła atmosfera.   

Opiekunki teatrzyku: Beata Adamczyk, Renata Strzelec

 

Galeria mediów

 

 

II Regionalny Konkursu Pięknego Czytania                                 

  w PSP nr 21 -  etap regionalny 

W dniu 22 marca 2017 r. w  Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 im. ks. Jana Twardowskiego w Radomiu odbyła się 

II edycja Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania na etapie międzyszkolnym szkół podstawowych. Organizatorami konkursu było  Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu.

Wzięli w nim udział zwycięzcy  eliminacji szkolnych.

Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej, dbałość o kulturę słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz stworzenie uczniom możliwości prezentowania własnych umiejętności.

Jury  przesłuchało  uczestników z 15 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali laureaci wyłonieni w eliminacjach szkolnych konkursu „Pięknego Czytania” w kategoriach:

  • klasy I – II     Szymon Wodzyński kl. 2a 
  • klasy III – IV  Natalia Kijas kl.4b
  • klasy V– VI     Natasza Kraszewska kl.6b

Koordynatorzy konkursu na terenie szkoły:

Beata Adamczyk, Renata Strzelec

 

 

 

II REGIONALNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

ELIMINACJE SZKOLNE

 

7 lutego odbyły się eliminacje szkolne do II Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu

Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej, dbałość o kulturę słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz stworzenie uczniom możliwości prezentowania własnych umiejętności.

W etapie szkolnym komisja oceniała uczestników, którzy zaprezentowali wybrany przez siebie fragment prozy z kanonu literatury pięknej. Do konkursu regionalnego, który odbędzie się 22 marca w PSP nr 21 zakwalifikowali się zwycięzcy etapu szkolnego w następujących kategoriach:

 

Klasy  I-II     Szymon Wodzyński kl. 2a

Klasy  III-IV  Natalia Kijas  kl. 4b 

Klasy V-VI  Natasza Kraszewska  kl.6b

 

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

2 lutego w naszej szkole miało miejsce uroczyste pasowanie                            na   czytelnika uczniów klasy 1b. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych dzieci  do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. W naszej szkole wydarzenie to na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości organizowanych przez bibliotekę szkolną. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Zaczarowany bajek świat”                    a poprowadziły je uczennice ze szkolnego teatrzyku „Uśmiech”. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, odgadywali zagadki, otrzymali  pamiątkowe dyplomy i „Prośby książki”, które  będą przypominały im o tym uroczystym wydarzeniu.  Na zakończenie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki i na pierwsze wypożyczenie książek. 

Galeria mediów

„Światowy Dzień Pluszowego Misia” w bibliotece

25 listopada w bibliotece obchodzony był „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Uczniowie klas 0-3 gościli w tym dniu wraz ze swoimi ulubionymi misiami w bibliotece. Odbywały się tam  misiowe zabawy i konkursy, czytanie wierszy o misiach, dzieci poznały również historie maskotki, która właśnie w tym dniu skończyła 114 lat. Jak na urodziny przystało nie obyło się bez słodkiego poczęstunku. Na zakończenie wręczone zostały nagrody i dyplomy w konkursie "Kartka Urodzinowa dla Misia".  Przed biblioteką można było obejrzeć wystawę prac laureatów i wyróżnionych w sumie 52 uczniów.

Organizator: nauczyciel-bibliotekarz Beata Adamczyk

Galeria mediów

Konkurs „ZACZYTANI”

 W ramach akcji „Październik-miesiąc bibliotek szkolnych” nasza biblioteka zorganizowała konkurs dla klas I-III pt.: „Zaczytani” mający na celu promocje czytelnictwa. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem a laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wystawa nagrodzonych prac znajduje się w bibliotece szkolnej.

Organizator: nauczyciel-bibliotekarz Beata Adamczyk

WYNIKI KONKURSU

KLASY I

I miejsce  -  Karolina Smytkiewicz  kl.1a     

II miejsce  - Maja Kujawiak  kl. 1a

III miejsce  - Agata Pawelec  kl.1b

Wyróżnienie  -  Anna Korcz  kl. 1b

KLASY II

I miejsce  - Wiktoria Piwowarczyk  kl.2a

II miejsce - Aleksandra Kania  kl.2b

III miejsce -  Patrycja Szymczyk  kl. 2b

Wyróżnienie – Maria Majewska  kl.2b

KLASY III

I miejsce  - Antonina Nowak  kl.3b

II miejsce  - Agnieszka Kolanowska kl.3a

III miejsce - Maja Sulima kl.3b

Wyróżnienie - Angelika Smytkiewicz kl.3b

 

Galeria

CZYTANIE NA ŚNIADANIE

 W miesiącu październiku podczas trwania Miesiąca Bibliotek Szkolnych, uczniowie klas 0-III słuchają w godz. 8.50-9.30 głośnego czytania  opowiadań, bajek i wybranych fragmentów książek w ramach akcji „Czytanie na śniadanie”

 

Poniedziałek - klasa 0c i 1b

Wtorek          - klasa 2a i 3b                                  

Środa           -  klasa 0b i 1a                                                             

Czwartek     -  klasa 0a i 2b                                                              

Piątek         -  klasa 3a 

Nauczyciel-bibliotekarz:  Beata Adamczyk 

 

 

Galeria

NARODOWE CZYTANIE "QUO VADIS" W RADOMIU

 

        Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Rok temu Andrzej Duda i Agata Kornhauser- Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa w warszawskim Ogrodzie Saskim. Narodowe Czytanie 2016 odbyło się w sobotę 3 września.

       W piątek, 2 września w wigilię Narodowego Czytania fragmenty „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza odczytali w muszli koncertowej w Parku im. T. Kościuszki mistrzowie pięknego czytania - dzieci i młodzież z Radomia i okolic wyłoniona podczas I Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania a także zaproszeni goście. Wśród czytających nie zabrakło również organizatorów imprezy: przedstawicieli Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział w Radomiu i przedstawicieli Łaźni – Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii w Radomiu. Tradycyjnie w posiadaniu Łaźni jest już okolicznościowa pieczęć Narodowego Czytania - 2016 otrzymana z Kancelarii Prezydenta RP. Pamiątkowy stempel może otrzymać każdy, kto przyniesie własny egzemplarz "Quo Vadis".