Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Osiągnięcia naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2018:

 

Najwyższe wyniki i wyróżnienia uzyskali:

 •   W kategorii Żaczek:

Filip Pawłowski  – klasa 2a

Szymon Jabłoński - klasa 2b

Hubert Baranek - klasa 2a

Gabriela Świeżewska - klasa 2b

 •  W kategorii Maluch:

Wiktoria Piwowarczyk - klasa 3a

Adam Jabłoński - klasa 4b

Antoni Jankowski - klasa 4a

Maciej Milanowski - klasa 4b

Antonina Nowak - klasa 4b

Paweł Pawelec - klasa 4a

Maciej Świeżewski - klasa 4a

Daniel Zychowicz - klasa 4a

 • W kategorii Beniamin:

Igor Celuch - klasa 5a

Adam Kolanowski - klasa 6a

Maria Świeżewska - klasa 6b

Gratulujemy!

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

SPOTKANIE Z POEZJĄ I PROZĄ KS.JANA TWARDOWSKIEGO

 

   W dniu 28 maja uczniowie klas IV – VII  naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 21 w Radomiu oraz Klub Osiedlowy Południe. Celami konkursu były :  popularyzacja poezji i prozy księdza Jana Twardowskiego, rozbudzanie wrażliwości na kulturę słowa oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Nasze  osiągnięcia w zmaganiach to : zajęcie przez Julię Alot z klasy VIB  drugiego miejsca w kategorii recytacja  prozy oraz zajęcie przez Filipa Kopanię z klasy VA trzeciego miejsca w kategorii recytacja  poezji. Zwycięzcom gratulujemy!

   

  

 

26 kwietnia 2018r. w XIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu odbyła się Radomska Akademia uczniowska, w której wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

Podczas spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu internetowego MAT13 z matematyki. Miło nam poinformować, że w kategorii szkół podstawowych Rafał Harezna uczeń kl. 6a otrzymał II miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

XV EDYCJA

REGIONALNEGO  KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

„TEDDY”

    Uczniowie naszej szkoły z klas: 3a i 3b wzięli udział w XV edycji REGIONALNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO „TEDDY”.

    Konkurs został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Radomiu przy współpracy Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu.         

Konkurs składał się z trzech etapów:

 • I etap – eliminacje wewnątrzszkolne zostały przeprowadzone w naszej szkole dn. 20 marca 2018r. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: 

Alan Godek z kl.3b, Lena Ikwanty z klasy 3a, Agata Orzeł z kl.3a, Kacper Kibler z klasy 3a, Szymon Wodzyński z kl. 3a
i Maja Karczewska z kl.3a.

 • II etap – eliminacje międzyszkolne odbyły się w PSP nr 3

dn. 5 kwietnia 2018r. W tym etapie wzięło udział ponad 130 uczniów z Radomia i okolic. Do trzeciego etapu konkursu przeszli z naszej szkoły: Lena Ikwanty i Kacper Kibler.

 • ·III etap – finał - odbył się 25 kwietnia 2018r. w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli
  w Radomiu i składał się z części pisemnej oraz części ustnej. Lena oraz Kacper zostali laureatami konkursu,
  a dodatkowo Kacper Kibler zdobyłwyróżnienie w konkursie.  Gratulujemy !!!

Spotkanie autorskie z Wojciechem Krupą – radomskim bajkopisarzem, autorem książek dla dzieci

 

    Wojciech Krupa to radomski bajkopisarz, autor książek dla dzieci m.in.: cyklu "Bajeczki z Wojtkowej teczki", "Radomir: legenda o powstaniu Radomia", "Krótkiej historii Radomia dla dzieci" Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze a dzieci czynnie w nim uczestniczyły.  Na pytanie skąd czerpał pomysły i tematy do swojej twórczości pisarz odpowiedział, że inspiracją  były bajki i książki czytane w dzieciństwie. Zachęcał dzieci do czytania książek, bowiem czytanie rozwija nas pod względem intelektualnym, emocjonalnym, poszerza słownictwo i nasze zainteresowania.


22 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
Innowacja pedagogiczna w klasie IA 
    W ramach programu ekologicznego uczniowie w kl. IA zorganizowali Dzień Ziemi w szkole. Przygotowana została wystawa plakatów wykonanych przez uczniów klasy IA. W swoich pracach dzieci propagowały konieczność ochrony planety Ziemi poprzez segregowanie śmieci, utrzymywanie porządku wokół siebie oraz walki ze smogiem i hałasem. Dla podkreślenia wagi tego szczególnego dnia  uczniowie założyli na siebie bluzki i podkoszulki  w kolorze zielonym. 
CHROŃMY NASZĄ PLANETĘ ZIEMIĘ !   
wych. Jadwiga Kowalczyk
 
 

 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY

w PSP nr 13

    13 kwietnia 2018 roku uczniowie z klas piątych radomskich szkół podstawowych wzięli udział w konkursie na temat kultury antycznej Greków i Rzymian. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Emilia Wodzyńska z kl.5b, Eryk Wilk i Aleksander Gospodarczyk z klasy 5a. Oprócz dyplomu drużyna otrzymała nagrodę rzeczową.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY

w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu

    Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego dla klas piątych, który odbył się 11.04.2018 roku w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Reprezentowali nas: Emilia Wodzyńska z klasy 5b, Eryk Wilk  i Aleksander Gospodarczyk z klasy 5a. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą a także zaprezentować się w strojach stylizowanych na starożytne stroje greckie. Drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce. Oprócz dyplomu każdy z drużyny otrzymał nagrody rzeczowe.

Galeria

    MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "BEZPIECZNY INTERNET - BEZPIECZNY JA"

    Międzyszkolny konkurs plastyczno-graficzny "Bezpieczny Internet - bezpieczny ja", zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 6 w Radomiu, rozstrzygnięty. Uczniowie klas IV - VII radomskich szkół podstawowych chętnie przyłączyli się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu biorąc udział w konkursie, którego głównym celem było podniesienie poziomu wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zwiększenie świadomości dotyczącej zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu.

    Nasza uczennica, Natalia Nowińska z klasy 4b, zajęła zaszczytne I miejsce w kategorii grafika komputerowa.

Gratulujemy sukcesu!

Niesamowity świat higieny jamy ustnej
  W ramach programu profilaktycznego edukacji zdrowotnej uczniowie klas pierwszych i drugich przystąpili do programu "Niesamowity świat higieny jamy ustnej". Program obejmował film do obejrzenia i arkusze z ćwiczeniami i grami pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej. 
  Uczniowie  klas wykonali też ciekawe i kolorowe plakaty, mówiące o dokładnym i częstym myciu zębów i o prawidłowym odżywianiu. 
Koordynator: Jadwiga Kowalczyk 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS TWÓRCZOŚCI POETYCKIEJ

JA TEŻ MAM COŚ DO POWIEDZENIA

ROZSTRZYGNIĘTY !

 

   Uczniowie klas VI i VII pod opieką naszych polonistek, Pani Moniki Grzyb oraz Pani Marty Muc, wzięli udział             w literackim konkursie zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 11,a  mającym na celu rozwijanie indywidualnych uzdolnień oraz doskonalenie warsztatu twórczego młodzieży . Dnia 15 marca odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu, natomiast 23 marca wręczenie nagród i prezentacja nagrodzonych wierszy. Twórczość              i kreatywność trzech uczennic z naszej szkoły została zauważona przez jury konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                        

 I etap Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego Teddy

GALA FINAŁOWA III-go REGIONALNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA W ZESPOLE SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH W RADOMIU

 

         Organizatorami III Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania było  Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21 oraz Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu.    

       Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz stworzenie uczniom możliwości prezentowania własnych umiejętności.

         Przesłuchania regionalne zwycięzców eliminacji szkolnych na poziomie szkół podstawowych odbyły się 14 marca 2018r.  w PSP Nr 21 w Radomiu.

Brało w nich udział 18 szkół podstawowych i 59 uczestników.  Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy eliminacji szkolnych w czterech kategoriach:  klasy I - Alicja Górka kl. Ia, klasy II-III - Natalia Kopacz kl. IIIb, klasy IV-V - Natalia Kijas kl. Vb i klasy VI-VII -  Julia Alot kl. VIb.

         Gratulujemy uczennicom z naszej szkoły: Natalii Kopacz z klasy IIIb, która  zdobyła WYRÓŻNIENIE w kategorii klas II-III  i Julii Alot, która zdobyła WYRÓŻNIENIE w kategorii klas VI -VII.

           Gala finałowa III Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania odbyła się 19 marca w Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu, gdzie wszystkim zwycięzcom w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wręczono nagrody i dyplomy.

    8 marca 2018r. został rozstrzygnięty Konkurs dla uczniów klas IV-VII na Małą Formę Przestrzenną pod hasłem Architektura Radomia; edycja 2018: „Mój Radom”. Organizatorem konkursu było XIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu.

Zgodnie tematyką bieżącej edycji uczniowie mieli wykonać makietę przedstawiającą obiekt znajdujący się w Radomiu powiązany w dowolnym stopniu z biografią wykonawcy makiety.

Miło nam poinformować, że II miejsce zdobyli uczniowie klasy VIb PSP nr 26 w Radomiu Franciszek Kuna i Stanisław Wasilewski, którzy wykonali Wieżę ciśnień.

 

Gratulujemy!

Program Młodzi w Akcji

Młodzi w Akcji to ogólnopolski program skierowany do uczniów i uczennic szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnym realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej  w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, w ramach programu Szkoła Ucząca się i Fundacją Banku Zachodniego WBK. Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania miejsc ciekawych i ważnych dla mieszkańców, zastanowienie się, jak wskazane miejsca mogą wyglądać w przyszłości, a następnie zaprezentowanie wyników swojej pracy na forum lokalnym.

W ramach programu zespół uczniów PSP Nr 26 w Radomiu pod opieką nauczycieli – p. Lidii Sitarz i p. Jolanty Smolińskiej zrealizował ścieżkę Taśmy przyszłości temat - „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Dwór Pruszaków.” Jego celem było poznanie historii i rodów zamieszkujących pałac Pruszaków oraz prezentacja wyników swojej pracy dla społeczności szkolnej.

 

Zespół uczniów:

 1. Iga Wiśniewska klasa 7a
 2. Izabela Urban klasa 7a
 3. Jakub Krajewski klasa 7b
 4. Mateusz Piwowarczyk klasa 7b
 5. Jakub Bujak klasa 7a
 6. Paweł Gołaszewski klasa 7b

 

 

 

Relacja zespołu projektowego ukazała się na stronie CEO:

https://mlodziwakcji.ceo.org.pl/aktualnosci/cudze-chwalicie-swego-nie-znacie-dwor-pruszakow

 Projekt w PDF - otwórz

Festiwal Dziwnych Kapeluszy

8 marca odbył się Festiwal Dziwnych Kapeluszy, w którym udział wzięło 19 uczniów klasy I b. Wykonując swoje prace wykazali się wielką pomysłowością i kreatywnością. Jurorami byli koledzy i koleżanki z klas II b i III b. Wybór był trudny, ponieważ wszystkie kapelusze były piękne i starannie wykonane.

I miejsce zdobyła Lena Karwowska, II – Kacper Surowiecki, a III – Kamil Stachowicz i Tymoteusz Karczewski.

Uczennice z klasy IIIa: Julia Thiel, Wiktoria Piwowarczyk i Natalia Zychiewicz wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Ogólnej zorganizowanym przez PSP nr 32 w Radomiu. Osiągnęły wynik dobry. Gratulujemy.

ŻYWA LEKCJA HISTORII

12 lutego 2018r. po raz kolejny gościli w naszej szkole członkowie Bractwa Rycerskiego KERIN, którzy zaprezentowali „Żywą lekcję historii” pt. „Kazimierz Wielki i jego rządy”. Dwaj „rycerze” w zabawny sposób przybliżyli  dzieje Polski rozbitej na dzielnice, a następnie zjednoczonej przez Władysława Łokietka, którego dzieło umacniania państwa kontynuował syn Kazimierz Wielki. W czasie pokazu prezentowano repliki broni, stroje królów, rycerzy, biskupa. Największą atrakcję stanowiła jednak możliwość bezpośredniego udziału w lekcji poprzez wcielenie się w rolę postaci z epoki i występ przed publicznością.

 

Nasi uczniowie przekonali się, że historia nie jest nudną nauką, lecz fascynującą przygodą.

 

Innowacja pedagogiczna w klasie I b

 Program  zajęć pobudzających kreatywność uczniów klas I-III

nauczyciel Maria Nowacka

 

   Zajęcia z edukacji kreatywnej odbywały się raz w tygodniu, w środy. Uczniowie bardzo chętnie brali w nich udział. Realizowali różne formy aktywności twórczej takie jak: działalność plastyczna, ekspresja muzyczna i ruchowa, drama, gry   i zabawy, rozwiązywanie problemów twórczych. Wszystkie te działania pozwoliły dzieciom uaktywnić stymulowanie wyobraźni twórczej,  myślenie twórcze, umiejętności odkrywania, rozpoznawania i nazywania uczuć i emocji, wdrażały do współpracy w grupie.  Dzieci uczyły się wyrażania myśli i uczuć przez spontaniczną dramatyzację.

 

Mikołajkowy turniej szachowy

Uczeń Adam Grzywacz z klasy III a zdobył I miejsce w Mikołajkowym Turnieju Szachowym

 

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-LINGUA.PLUS

 

    27 października 2017 roku w PSP nr 26 w Radomiu przeprowadzony został ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego.

   Znajomość języków jest niezbędnym elementem życia we współczesnym świecie. Aby uaktywnić uczniów w tym zakresie, nauczycielki języka obcego Agata Król i Agnieszka Jabłońska przeprowadziły sprawdzoną już
w naszej szkole formę testów językowych.

   W  konkursie, którego głównym celem było zwiększenie motywacji dzieci
w poznawaniu języków obcych, udział wzięło 32 uczniów klas 4-7.

    Laureatem I stopnia z wyróżnieniem został Julian Kondracki, uczeń klasy 4a (100 pkt/100).

    Laureatem II stopnia jest Antonina Nowak z klasy 4b (92 pkt/100). 

    Laureaci III stopnia (88 pkt/100) to: Maja Piechota -4b, Weronika Kamińska- 4a, Konrad Miturski- 6b  i Oskar Bal-  6b.

Wróżby andrzejkowe-uczniowie z klasy 3a

Galeria mediów

W dniu 14 listopada odbyło się spotkanie klas pierwszych z przedstawicielami Policji w sprawie bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. 

 

Galeria mediów

LEKCJA OTWARTA DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI  13 LISTOPAD  2017 ROK

TEMAT: Gry i zabawy ruchowe zręcznościowo - zwinnościowe z wykorzystaniem  zagadek matematycznych.

CEL: kształtowanie cech motorycznych skoczność, zręczność, szybkość.

WIADOMOŚCI: dodawanie i odejmowanie liczb, liczby parzyste i nieparzyste, rola rozgrzewki podczas lekcji wychowania fizycznego.

UMIEJĘTNOŚCI: dokładność wykonania poszczególnych zadań.

 DZIAŁANIA WYCHOWAWCZE : integracja w grupie, współpraca w grupie.

 

Podziękowania dla Pani Jadwigi Ziętkowskiej za pomoc w przygotowaniu lekcji.

Podziękowania dla rodziców, którzy przybyli obejrzeć swoje dzieci w akcji. 

Galeria mediów

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

Lingua.Plus

  W celu uaktywnienia uczniów w zakresie podnoszenia umiejętności językowych
27 października 2017 r. nauczycielki języka angielskiego Agata Król i Agnieszka Jabłońska przeprowadziły w szkole OLIMPIADĘ  Lingua.Plus. Przystąpiło do niej 32 uczniów klas 4-7. Uczniowie w skupieniu wypełniali test, mieli na to 45 minut. Do każdej klasy przyporządkowano odpowiedni poziom testu. Teraz czekamy na wyniki, które zostaną przesłane do szkoły w styczniu 2018 r.

Galeria mediów

 Prezentacja na temat Irlandii

7 listopada 2017 r. Julian Kondracki- uczeń, który mieszkał i uczył się w Irlandii, dokonał prezentacji zdjęć "zielonej wyspy", tym razem dla uczniów klasy 7b. W spotkaniu uczestniczyli: 

-Dyrektor szkoły p.Barbara Żelazowska, 

-p. Ewa Kornaszewska-pedagog szkolny,

-p.Beata Adamczyk- nauczyciel-bibliotekarz, 

-uczeń klasy 4a Witold Bylica.

Uczniowie klasy 7b poznali irlandzki system edukacji , dowiedzieli się o położeniu geograficznym kraju, stolicy, religii, walucie. 

Pod koniec lekcji zadawano Julianowi pytania. Najczęściej pojawiały się te związane z codziennym życiem szkolnym oraz wakacjami, które w Irlandii trwają aż trzy miesiace!

Nauczyciel języka angielskiego 

Agata Król

Galeria mediów

 

Lekcja otwarta 

w Publicznej Szkole Podstawowej nr 26 w Radomiu

18 października 2017 r.przeprowadzona została lekcja, w której uczestniczyli uczniowie klas 
4a i 4b oraz nauczyciele szkoły: Renata Strzelec, Agnieszka Jabłońska, Jacek Przepiórka,

Beata Adamczyk i Wioleta Czapczyńska.

Celem lekcji było przekazanie informacji oraz ciekawych faktów dotyczących Irlandii, 
w której mieszkał i uczył się jeden z uczniów klasy 4a 
Julian Kondracki.. Julian przekazał czwartoklasistom informacje o tzw.”zielonej wyspie” w języku angielskim. Witold Bylica -uczeń kl.4a -otrzymał zadanie tłumaczenia wiadomości zgromadzonym w sali nr 25 uczestnikom spotkania na język polski.

Lekcja składała się z następujących części:

-przedstawienie Juliana uczestnikom zajęć,

-zapoznanie z położeniem geograficznym wyspy,

-pytania nauczyciela języka angielskiego Agaty Król o kraj, poprzednią szkołę ucznia oraz system edukacji w Irlandii,

-prezentacja multimedialna dotycząca zabytków i ciekawych miejsc,

-ciekawostki o „zielonej wyspie”,

-pokaz książek w języku irlandzkim, zdjęć Juliana, jego stroju i akcesoriów sportowych,

-prezentacja tablicy z flagą i herbem Irlandii,

-pytania publiczności.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, podczas zajęć dzieci reagowały bardzo żywiołowo

na prezentowane zdjęcia, slajdy, książki oraz sportowy strój Juliana. Ewaluacja ustna przeprowadzona pod koniec lekcji pokazała, że cel został zrealizowany, dzieci bardzo zainteresowały się niezbyt znanym im dotąd krajem. Największą atrakcją okazał się zupełnie inny, niż w Polsce system edukacji oraz oceny zachowania irlandzkich uczniów.

 

Galeria mediów

Konkurs fotograficzny „Jesień w lesie”

Koło Turystyczno – Fotograficzne  zorganizowało konkurs  „Jesień w lesie”, którego celem było ukazanie  polskiego krajobrazu. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VII. Rozstrzygnięcie odbyło się 20 października 2017 roku. Jury zdecydowało nagrodzić zdjęcia następujących uczniów:

Natasza Kraszewska – kl.7b,

Tobiasz Dobrasiewicz – kl.4a,

Antonina Nowak – kl.4b,

Kornelia Kaczmarczyk – kl.4a

Hanna Kucharczyk – kl.7b,

Patrycja Maj – kl.7b,

Agnieszka Kolanowska – kl.4a,

Zuzanna Popis – kl.4a,

Paweł Pawelec – kl.4a.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Opiekunowie koła: Beata Adamczyk, Agata Król, Renata Strzelec 

Galeria mediów

Regionalny konkurs czytelniczo-plastyczny „Moje ukochane zwierzątko”

Filia nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz biblioteka naszej szkoły po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia Zwierząt. Na całym świecie święto to obchodzone jest 4 października. W tym roku biblioteka zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Moje ukochane zwierzątko”, adresowany do dzieci z klas I-III szkół podstawowych z Radomia i powiatu radomskiego. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania książką wśród najmłodszych czytelników, zachęcenie dzieci do przyjaźni ze zwierzętami oraz zaprezentowanie ich twórczych pomysłów. W etapie szkolnym uczestniczyło  47 uczniów, ich prace znalazły się pośród 442 prac, które wpłynęły do Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ostatecznie jury zdecydowało o przyznaniu 18 nagród. Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że wśród nagrodzonych znalazło się dwoje uczniów z naszej szkoły, laureatów III miejsca, są to Gabriel Jama z kl. 1a i Olga Błasińska z kl.3b  

Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom, serdecznie gratulujemy!

Opiekun konkursu w szkole - Beata Adamczyk

Galeria mediów

Wyniki konkursów matematycznych:

 

OLIMPUS

Adam Kolanowski uczeń klasy 5a otrzymał tytuł laureata w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki OLIMPUS w kategorii klas piątych.

MŁODY MATEMATYK

Wiktor Boczek uczeń klasy 5b i Adam Kolanowski uczeń klasy 5a zostali finalistami międzyszkolnego konkursu matematycznego dla klas piątych MŁODY MATEMATYK;  

szkolny konkurs MISTRZ RACHUNKU PAMIĘCIOWEGO;

W kategorii klas czwartych I miejsce otrzymał Kacper Niewiadomski,

w kategorii klas piątych I miejsce otrzymał Rafał Gołaszewski,

w kategorii klas szóstych I miejsce otrzymała Iga Wiśniewska.

KANGUR MATEMATYCZNY

Wyróżnienia w międzynarodowym konkursie KANGUR MATEMATYCZNY otrzymali:

w kategorii MALUCH

Kacper Czerwonka 1M

Antoni Jankowski 1M

Paweł Pawelec 1M

Patryk Gadalski 1M

Filip Kapusta 2M

 

w kategorii BENJAMIN

Wiktor Boczek 1B

Konrad Miturski 1B

Rafał Harenza 1B

Adam Kolanowski 1B

 

Szkolny konkurs fotograficzny MATEMATYKA WOKÓŁ NAS

I miejsca ex aequo otrzymali Jan Gajewski i Maksym Sułecki uczniowie klasy 5b.

 

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

KONKURS PLASTYCZNY „RODZINA – DOM NA SKALE” ORGANIZOWANY PRZEZ DUSZPASTERSTWO 
RODZIN DIECEZJI RADOMSKIEJ Z OKAZJI VI RADOMSKIEGO MARSZU DLA ŻYCIA I RODZIN
II miejsce – Maja Gajewska kl. Ib
III miejsce – Anna Korcz kl.Ib
Odpowiedzialni: Renata Strzelec, ks. Szczepan Kowalik

IV OGÓLNOPOLSKI ORAZ VI MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS  DLA MŁODYCH TWÓRCÓW

 

,,KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI –  PATRON WAŻNYCH SPRAW”

29.05.2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbył się Konkurs wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, w którym drużyna z naszej szkoły  w składzie: Zofia Marek, Ada Stefankiewicz, Maksym Sułecki z kl. Vb  zdobyła wyróżnienie.

Gratulacje !!!

 

 

 

KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ DLA KLAS IV – VI

17 maja 2017r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbył się finał Konkursu Wiedzy Religijnej dla klas IV – VI „Dobry jak chleb. Święty Brat Albert Chmielowski”. Naszą szkołę reprezentował zwycięzca etapu szkolnego – Michał Ostrzyżek uczeń  kl.VA

Odpowiedzialni: Renata Strzelec, ks. Szczepan Kowalik

  

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

„Mój ulubiony bohater z książki”

Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły brali udział w międzyszkolnym konkursie promującym czytelnictwo, którego organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Radomiu. Powołane jury wyłoniło 11 laureatów  konkursu, w gronie tym znalazło się  5 osób z naszej szkoły.

I miejsce – Maja Gajewska, kl. 1b

III miejsce – Mateusz Zawisza, kl. 1a

III miejsce - Julia Rykowska, kl. 2b

Wyróżnienia:

Zuzanna Pionka, kl. 1a

Nikodem Fabiszewski, kl. 2b

Gratulujemy tak dużego sukcesu!!!

Opiekun konkursu w szkole: Beata Adamczyk       

Galeria mediów

Laureaci regionalnego konkursu plastycznego

 

Galeria mediów

 

 

 

 

 

 

24 kwietnia 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 w Radomiu odbyła się Międzyszkolna Olimpiada Języków Obcych. Drużyny rozwiązywały zadania z języka angielskiego przy użyciu aplikacji Kahoot i czytników kodów QR. Nasza drużyna z klas: V b i VI a zdobyła trzecie miejsce.

 

Mistrzostwa Radomia w szachach!!!

 

 

 


Adam Grzywacz z kl. 2 A i Alan Godek z kl. 2 B zajęli II miejsce w Otwartych Drużynowych Mistrzostwach Radomia Szkół Podstawowych kl. 0-2 w Szachach, które odbyły się 12 maja 2017 r. 

Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  w tej, jakże trudnej dyscyplinie!

 

 

 

 

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim projekcie

 

„Czas na zdrowie” 

 

Cel główny: powszechna edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.

Tak to się zaczęło:

Przed przystąpieniem do projektu, czyli oficjalnym zgłoszeniem naszej szkoły - ogłosiliśmy wśród społeczności szkolnej taki zamiar. W widocznym miejscu, na dużej tablicy informacyjnej udostępniliśmy wszelkie informacje na jego temat. Do zgłoszenia potrzebowaliśmy: nazwę, logo i hasło, za którymi będzie stała nasza szkoła. Dlatego ogłosiliśmy wewnątrzszkolny konkurs na ich pozyskanie.  Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Nasi uczniowie są kreatywni i chętni do wszelkich działań. Wpłynęło do nas dużo prac, które zostały wyeksponowane i poddane głosowaniu. Pomysły z największą ilością głosów zostały ogłoszone jako zwycięskie. I tak wyłoniliśmy nazwę, logo i hasło szkolnego zespołu:

Nazwa:   Eko-dzieciaki z PSP 26

Hasło:    Żeby zawsze w formie być Trzeba w zdrowym stylu żyć!

 

 

 

 

Projekt "Czas na zdrowie" ma formę międzyszkolnej rywalizacji zespołowej i czeka nas jeszcze wiele zadań do wykonania. Będziemy na bieżąco informować o naszych poczynaniach.

Koordynator  konkursu – Iwona Marek

 

"Czas na zdrowie"

Jednym z elementów konkursu był przeprowadzony 12 kwietnia dzień pod hasłem "Jedz zdrowo żyj zdrowo"

W tym dniu uczniowie i nauczyciele byli częstowani owocami oraz otrzymywali ulotki z hasłami propagującymi

zdrowy styl życia.

Organizator: Beata Przepiórka 

 

Galeria mediów

Projekt "Czas na zdrowie" ma formę międzyszkolnej rywalizacji zespołowej i czeka nas jeszcze wiele zadań do wykonania. Będziemy na bieżąco informować o naszych poczynaniach.

Koordynator  konkursu – Iwona Marek

Galeria mediów

MIĘDZYSZKOLNE KONKURSY MITOLOGICZNE

Troje uczniów klas piątych : Julia Alot, Rafał Harenza i Adam Kolanowski reprezentowało naszą szkołę w dwóch Międzyszkolnych Konkursach Mitologicznych. Pierwszy z nich odbył się dnia 6 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 13, natomiast drugi dnia 11 kwietnia w Zespole Szkół Muzycznych. Drużyny musiały wykazać się między innymi rozległą wiedzą z zakresu mitologii greckiej i rzymskiej, znajomością zagadnień z zakresu historii wojny trojańskiej oraz analizą frazeologizmów pochodzących z mitów. Gratulujemy zajęcia I i II miejsca !!!

 

Galeria mediów

Finał

Wyniki

XIV EDYCJI 
REGIONALNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO 
Teddy 

Finał 
III etap Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego odbył się 28 kwietnia 2017 r. 
w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli 
w Radomiu. Uczestnicy szkół z Radomia i całego regionu rozwiązywali test- część pisemna, oraz przedstawiali się i prowadzili dialogi z członkami komisji konkursowej, opisywali też obrazki - część ustna. 
Mam zaszczyt poinformować, że uczennica PSP nr 26 w Radomiu Maja Piechota (kl.3b) przeszła przez gęste sito eliminacji i zdobyła I miejsce w finale. 
Antonina Nowak ( kl.3b) również wykazała się ogromną wiedzą językową, uzyskując wyróżnienie. Obie uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. 
Serdecznie gratuluję dziewczynkom i życzę dalszych sukcesów! 
Opiekun konkursu
Agata Król

 

 

III etap Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego TEDDY

6 kwietnia 2017r. odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Radomiu eliminacje międzyszkolne dla szkół radomskich oraz szkół spoza Radomia. 
Wzięło w nich udział ogółem 185 uczniów. Z naszej placówki oświatowej do III etapu (finał) zakwalifikowały się : 
Antonina Nowak - kl. 3b, zdobywając miano laureata II stopnia, 
Maja Piechota-  również kl. 3b, miano laureata III stopnia. 
Opiekun konkursu
Agata Król

 

 

 

II etap Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego TEDDY

 

 

 

 

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny
RADOM -  MOJE MIASTO
pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia
Konkurs, którego cele to zwrócenie uwagi na dziedzictwo kulturowe, wzbudzanie szacunku do miejsc pamięci narodowej oraz zainteresowanie zabytkami i ciekawymi miejscami regionu, przeznaczony był dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych.
Ocenie podlegały: zgodność z tematem, oryginalność, walory fotograficzne oraz ujęcie tematu. Prace oceniała niezależna komisja składająca się z zawodowego fotografa i plastyka.
Ogółem wpłynęło do organizatora 120 prac. W PSP nr 26 w Radomiu w konkursie wzięli udział uczniowie klasy 5b i 6b. Jury przyznało wyróżnienie Nataszy Kraszewskiej (kl.6b) 
oraz Pawłowi Gołaszewskiemu (kl.6b). Wyróżnieni uczniowie naszej szkoły otrzymali dyplomy, książki, pudełka śniadaniowe i notesy.
Opiekunowie Koła Turystyczno – Fotograficznego:
Agata Król
Beata Adamczyk
Renata Strzelec

Galeria mediów

XIV EDYCJA   
REGIONALNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO   
Teddy  
Dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej
20 marca 2017 r. w PSP nr 26 w Radomiu odbył się I etap konkursu Teddy. Wzięli w nim udział uczniowie klas 3a i 3b. 
W I etapie (część ustna) ocenie podlegały umiejętności komunikacyjne, poprawność językowa, walory dodatkowe takie jak zasób słownictwa, znajomość struktur gramatycznych, płynność wypowiedzi. 
Do II etapu zakwalifikowali się :
Antonina Nowak
Adam Jabłoński
Maja Piechota
Julian Auleytner
Agnieszka Kolanowska
Gratuluję i życzę powodzenia w kolejnych etapach!
Agata Król

 

 

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny

„Zima w obiektywie” 

    W lutym 2017 r. PSP nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu zorganizowała konkurs fotograficzny, którego głównym celem było ukazanie uroku polskiej zimy, a także popularyzowanie fotografii jako sposobu na pokazanie piękna otaczającej nas przyrody.

   W naszej szkole do konkursu przystąpili podopieczni Koła Turystyczno-Fotograficznego  klas II i III. Uczniowie utrwalili na zdjęciach polską zimę     i jej wspaniały krajobraz.

   W dniu 8 marca organizatorki konkursu odwiedziły naszą placówkę, by ogłosić wyniki i rozdać nagrody zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu (kalendarze, notesy, długopisy, ołówki, kredki, cukierki, breloczki).

   Laureatkami zostały:

I miejsce- Agnieszka Kolanowska , klasa 3a,

wyróżnienie- Angelika Gumińska, klasa 2b.

  Uczniowie spełnili wszystkie wymogi konkursu, promowali region,
a także mieli okazję rozwijać swoje pasje i uzdolnienia.

Serdecznie gratulujemy!Agata Król, Beata Adamczyk, Renata Strzelec.

Galeria mediów

Język angielski
Wyniki III Międzyszkolnego konkursu dla szkół podstawowych
„Ozdoba bożonarodzeniowa typowa dla krajów anglojęzycznych”
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za wkład włożony w przygotowanie prac. Jury PG nr 8 w Radomiu szczególnie wyróżniło pracę Igora Celucha - ucznia kl.4a. Igor doceniony został za znajomość kultury i tradycji Wielkiej Brytanii, oprócz dyplomu otrzymał również nagrodę rzeczową. Gratuluję!
Agata Król

 

Język angielski

III Międzyszkolny Konkurs dla Szkół Podstawowych

„Ozdoba Bożonarodzeniowa typowa dla krajów angielsko-i niemieckojęzycznych”

Uczniowie PSP nr 26 w Radomiu wzięli udział w konkursie, którego cele to przede wszystkim   pogłębianie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych oraz poszerzanie wiedzy kulturoznawczej. Organizator - Publiczne Gimnazjum nr 8 w Radomiu-postawił na językowy i plastyczny charakter konkursu.

Prace, które zostaną poddane ocenie jury wykonali uczniowie klas 6b, 4a, 3b, 2b oraz 1b.

                                                                                                                                            Agata Król

 

Galeria mediów

Język angielski -"My room"

Prace plastyczne wykonane przez uczniów klasy 2b 

Nasze prace

 

Literacki konkurs Młodzieżowej Akademii Kultury rozstrzygnięty!!!

 Dnia 3 grudnia 2016 roku w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu odbyła się impreza finałowa konkursu XVII Młodzieżowej Akademii Kultury. Ogłoszono na niej wyniki i wręczono narody za prace literackie- recenzje książki, po przeczytaniu której zmienił się sposób postrzegania świata i ludzi. Konkursowi  przyświecało motto Mieczysława Jastruna : Są książki, które wzruszają i są książki, które wstrząsnęły światem, te największe.

Gratulujemy zwycięzcom:

I miejsce dla Jakuba Bujaka ( kl.VI A ),

II miejsce dla Mateusza Kamińskiego( kl.VI A ).

Galeria mediów