Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

MIĘDZYKLASOWY KONKURS

NA NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO KOLEGĘ I KOLEŻANKĘ

ROZSTRZYGNIĘTY !!!

Szkoła to nie tylko nauka. To również ludzie, z którymi codziennie spędzamy mnóstwo czasu, rozmawiamy, uczymy się, pomagamy sobie wzajemnie, wspieramy się w ważnych sprawach. Dlatego też Samorząd Uczniowski postanowił dowiedzieć się, kto - Waszym zdaniem - zasługuje na  zaszczytne miano najsympatyczniejszego ucznia i uczennicy PSP nr 26 w Radomiu. Pierwszy etap zmagań polegał na eliminacjach klasowych - wybieraliście w swoich klasach osoby, które cenicie i darzycie sympatią. Następnie najsympatyczniejsi z poszczególnych klas prezentowali się przed ogółem naszej społeczności uczniowskiej. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że najsympatyczniejszymi w roku szkolnym 2018/2019 zostali :

ADA STEFANKIEWICZ

I MAKSYM SUŁECKI  

   


Żywa Lekcja Historii  z Bractwem Rycerskim KERIN

29 marca po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Żywej Lekcji Historii organizowanej przez Bractwo Rycerskie KERIN z miejscowości Subkowy (województwo pomorskie). Temat zajęć brzmiał: Szlachta i husaria. Dzieci przeniosły się w czasie do Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku. Gościły w dworku szlacheckim, poznając  stroje, kulturę i obyczaje  dawnej Polski. Słuchały o konfliktach naszych rodaków z Kozakami i Szwedami. Zakładały stroje z epoki, zbroję husarską oraz uzbrojenie wrogich wojsk.

Ta niecodzienna lekcja historii była jednocześnie świetną zabawą. Dzięki takim spotkaniom przeszłość staje się bliższa i bardziej zrozumiała.

                                                                                                                    Oprac. Monika Grzyb

   

     

     


MIĘDZYSZKOLNE KONKURSY MITOLOGICZNE

  Trzy uczennice naszej szkoły: Weronika Kamińska ( kl.Va ), Agnieszka Kolanowska ( kl.Va )  i Antonina Nowak ( kl.Vb ) reprezentowały naszą szkołę    w dwóch Międzyszkolnych Konkursach Mitologicznych. Pierwszy z nich odbył się w PSP nr 13 w Radomiu, natomiast drugi w Zespole Szkół Muzycznych.  W zmaganiach uczennice musiały wykazać się rozległą wiedzą z zakresu mitologii greckiej i rzymskiej, historii wojny trojańskiej oraz znajomością frazeologizmów wywodzących się z mitów. Gratulujemy uczennicom zdobycia podwójnego II miejsca!!!

 

 

 


GALA FINAŁOWA  IV-go REGIONALNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA  W ZESPOLE SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH W RADOMIU

Organizatorami IV Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania było  Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21, V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta oraz Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu.    

       Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz stworzenie uczniom możliwości prezentowania własnych umiejętności.

         Przesłuchania regionalne zwycięzców eliminacji szkolnych na poziomie szkół podstawowych odbyły się 13 marca 2019r. w PSP Nr 21 w Radomiu. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy eliminacji szkolnych w czterech kategoriach:  klasy I- II - Alicja Górka kl. IIa, klasy III-IV – Karina Kasjan kl. IVb, klasy V-VI – Amelia Badeńska  kl. VIb i klasy VII-VIII -  Iga Wiśniewska kl. VIIIa.

         Gratulujemy uczennicy z naszej szkoły: Alicji Górce z klasy IIa, która  zdobyła WYRÓŻNIENIE w kategorii klas I-II.

           Gala finałowa IV Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania odbyła się 25 marca w Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu, gdzie wszystkim zwycięzcom w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wręczono nagrody i dyplomy.

 

 

 


KONCERT ZESPOŁU "WIRTUOZ" W NASZEJ SZKOLE

   

   

   

   


Warsztaty dla rodziców

W dniu 20 lutego 2019r. odbyły się w naszej szkole warsztaty dla rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego oraz rodziców uczniów klas pierwszych z zakresu „poprawy umiejętności grafomotorycznych u dzieci poprzez gry i zabawy”.

Rodzice zostali zapoznani ze znaczeniem koordynacji ruchowej i sprawności rąk dla osiągnięcia dobrych wyników szkolnych.

Uczestnicy warsztatów poznali gry i zabawy sprzyjające usprawnianiu motoryki małej i dużej, które mogą wykorzystać w domu do rozwijania sprawności manualnych. Bardzo aktywnie uczestniczyli we wszystkich zabawach i zajęciach.

Warsztaty zorganizowała i przeprowadziła: Emilia Jędrzejczyk

 

 

 

 

 

 

 


Międzynarodowa grupa artystów ART VOYAGE w naszej szkole.

 

 

 

 


XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS BOŻONARODZENIOWY

W grudniu Szkoła Podstawowa nr 9 w Radomiu zorganizowała XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS BOŻONARODZENIOWY do którego przystąpili nasi  uczniowie. Możemy się pochwalić pierwszym oraz trzecim miejscem.
W kategorii klas piątych:
-karta techniczna wykonana dowolną techniką, III miejsce zdobył Antoni Jankowski z klasy 5a
-grafika komputerowa, I miejsce zdobył Paweł Pawelec z klasy 5a
SERDECZNIE GRATULUJEMY!smile

 


W grudniu 2018r. w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. Jego celem było kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia oraz popularyzowanie twórczości uczniów.

Wybór najpiękniejszego stroika okazał się niezwykle trudny ponieważ wszystkie prace były bardzo ciekawe i zachwycały swoją oryginalnością. Zaprezentowano je na wystawce w szkolnym holu.

Nagrodzono prace następujących uczniów:

I miejsce - Antonina Nowak kl. 5b

II miejsce – Kornelia Kaczmarczyk kl. 5a

Wyróżnienia otrzymali:

Maja Sulima kl. 5b,

Aleksandra Sokołowska kl. 4a,

Marcel Sosnowski kl. 5b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 


WIZYTA  PANA  KANAPKI

W dniu 26 listopada 2018 r., w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej

DIETA KANAPKOWA SMACZNA I ZDROWA,

Pan Kanapka z Redaktorem Bułeczką odwiedzili naszą szkołę.

Spotkanie i warsztaty kanapkowe dla uczniów szkoły sfinansował

Cech Piekarzy w Radomiu.

    Podczas spotkania,  dzieci z klas I - III dowiedziały się  jakie zboża wykorzystywane są do produkcji mąki, z której wypiekany jest chleb. Prześledziły drogę „od ziarenka do bochenka”. Przedstawiona  została „piramida żywieniowa”. 

Na zakończenie każdy z uczestników przygotował dla siebie  zdrową przekąskę.

Spotkanie zorganizowały:  p. Maria Nowacka, p. Emilia Jędrzejczyk, p. Jadwiga Kowalczyk.

   

   

   

   

 

 

 

 


Konkurs „Mój Różaniec”

22 października 2018 r. odbył się finał szkolnego konkursu Mój Różaniec dla uczniów klas I – VIII. Zadaniem uczniów było wykonanie różańca z najróżniejszych i trwałych materiałów.  Prace oceniane były pod względem pomysłowości i oryginalności. W konkursie wzięło udział 39 uczniów. Laureatami zostali:

MAGDA MARZEC KL. 1A

NADIA KOŁODZIEJSKA KL. 1A

KACPER SUROWIECKI KL.2B

ADAM GRZYWACZ KL. 4A

MAJA KARCZEWSKA KL. 4A

JAN GRZYWACZ KL. 6A

Prace uczestników prezentowane są na wystawie, a po jej zakończeniu przesłane zostaną na misje.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Odpowiedzialni: Renata Strzelec, ks. Karol Warchoł, Elżbieta Kiljanek

  

  


VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – 28 września 2018r.

28 września 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole  VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia zorganizowanej  pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Byliśmy jedną z 4579 szkół na świecie jako Organizator Lokalny tej akcji.

Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić zaległości. Rodzice i pracownicy szkoły mogli również popisać się przed Komisjami Egzaminacyjnymi znajomością tabliczki mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, a wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki.

Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 121 osób, w tym 112 uczniów.

Wszystkim Mistrzom gratulujemy, a tym którym zabrakło szczęścia proponujemy zdanie egzaminu za rok bo na pewno weźmiemy udział w tej akcji.

Koordynatorzy akcji: B. Wierzbicka, K. Kostecka


Regulamin konkursu plastycznego

„Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa”

§1 Cele konkursu

       Celami konkursu są:

 1. Budowanie trwałej więzi emocjonalnej z krajem ojczystym i regionem.
 2. Wzmacnianie świadomości obywatelskiej.
 3. Integracja międzypokoleniowa.
 4. Kreatywne uczestnictwo w wydarzeniach związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości poprzez łączenie wiedzy historycznej i wyobraźni plastycznej.
 5. Promowanie obchodów stulecia poza granicami Polski oraz w regionie.

§2 Organizator konkursu

1. Organizatorem konkursu o nazwie „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa” jest

    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Radomiu.

3. Adres organizatora: PSP nr 26 ul. Wośnicka 125, 26-600 Radom.

4. Osoba upoważniona do udzielania informacji na temat konkursu: Izabela Tyburska, telefon: 48 3312874.

§3 Założenia organizacyjne

 1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie naszej szkoły.
 1. Prace złożone na konkurs muszą być pracami własnymi, niepublikowanymi wcześniej oraz nie przedstawianymi na innych konkursach.
 2. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę.
 3. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.
 4. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele suche, pastele olejne, collage) lub w wybranym graficznym programie komputerowym. Do konkursu dopuszcza się wyłącznie formy plastyczne płaskie.
 5. Prace powinny być wykonane na papierze typu brystol lub blok techniczny.
 6. Tematyka prac powinna być ściśle związana z ideą konkursu, to jest zaprojektowaniem pocztówki dotyczącej upamiętnienia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
 7. Prace powinny być opisane wg następującego wzoru: imię i nazwisko, klasa, tytuł, imię i nazwisko rodzica lub opiekuna prawnego (w przypadku osób niepełnoletnich i nieposiadających pełnej zdolności do czynności prawnych).
 8. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z nieodpłatnym przeniesieniem
  na organizatora prawa własności materiałów, na których prace zostały złożone.
 9. Prace nie spełniające zasad udziału nie wezmą udziału w konkursie.
 10. Regulamin konkursu będzie dostępny na stronie internetowej PSP nr 26 w Radomiu www.psp26.radom.pl
 11. Sytuacje nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzyga organizator konkursu.

§4 Ocena prac konkursowych

 1. Prace należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 26 października 2018 r. osobiście w siedzibie organizatora w godzinach od 7.30 do 15.30 u pani Izabeli Tyburskiej.
 2. Prace dostarczane po wyznaczonym przez organizatora terminie lub wykonane niezgodnie z regulaminem nie będą oceniane.
 3. O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje komisja konkursowa powołana przez organizatora. Kryteria oceny zostaną ustalone w następujący sposób:

- zgodność pracy z tematem

- jakość wykonania

- oryginalność i pomysłowość

- walory artystyczne takie, jak kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania

- stopień trudności wykonania.

 1. Nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe zostaną przedstawione na wystawie pokonkursowej oraz podczas mobilnej wystawy przygotowanej przez organizatora konkursu w dniu 9 listopada 2018r.
 2. Decyzje komisji konkursowej są ostateczne i nieodwołalne.

§5 Ogłoszenie wyników konkursu

 1. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 9 listopada 2018 r.
 2. Lista nagrodzonych i wyróżnionych osób zostanie opublikowana na stronie internetowej organizatora konkursu.
 3. Osoby nagrodzone oraz wyróżnione zostaną powiadomione osobiście
  o wynikach konkursu.
 4. Nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe będą prezentowane na wystawie pokonkursowej oraz mobilnej wystawie.

§6 Nagrody główne

 1. Organizator konkursu przyzna trzy nagrody główne za trzy pierwsze miejsca oraz dwa wyróżnienia.
 2. Organizator zastrzega sobie wręczenie większej liczby wyróżnień w przypadku wysokiego poziomu artystycznego konkursu.
 3. Wszyscy laureaci wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na uroczysty wernisaż – wystawa pokonkursowa, który odbędzie się w siedzibie organizatora.
 4. Organizator zastrzega sobie zmianę terminu ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

§7 Postanowienia ogólne

 1. Niniejszy regulamin jest jedynym i wyłącznym dokumentem określającym zasady
  i warunki prowadzenia konkursu.
 2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zagubione, niekompletne, uszkodzone lub opóźnione zgłoszenia do konkursu powstałe bez winy organizatora.
 3. Koszty przygotowania oraz złożenia pracy konkursowej ponosi wyłącznie uczestnik konkursu.
 4. W uzasadnionych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo zmian
  w regulaminie.
 5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich osób trzecich przez autora pracy zgłoszonej do konkursu.
 6. Ewentualne spory między organizatorem a uczestnikiem konkursu zostaną rozstrzygnięte polubownie.
   


  Fizyka nie taka straszna

  Mogli się o tym przekonać i osobiście doświadczyć uczniowie klas siódmych i ósmych. Uczestniczyli w pokazach zorganizowanych przez wykładowców wydziału fizyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej  w Lublinie. Zakres obejmował  cztery zagadnienia: "Światło i oko", "Fizyka zabawek",  "Błękitna planeta" oraz "Fizyka latania". Profesorowie i doktorzy od przeszło trzydziestu lat starają się przekonać młodzież, że cały świat - jego funkcjonowanie i byt  - oparte są na zjawiskach fizycznych. Każdego dnia doświadczamy ich przy każdym kroku. Poznanie ich i zrozumienie ułatwia nam życie. Fizyka to nie tylko skomplikowane wzory i trudne obliczenia. Fizyka to przede wszystkim dobra i ciekawa zabawa. Spójrzcie tylko na fotoreportaż.

   

    

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


  Osiągnięcia naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2018:

  Najwyższe wyniki i wyróżnienia uzyskali:

  •   W kategorii Żaczek:

  Filip Pawłowski  – klasa 2a

  Szymon Jabłoński - klasa 2b

  Hubert Baranek - klasa 2a

  Gabriela Świeżewska - klasa 2b

  •  W kategorii Maluch:

  Wiktoria Piwowarczyk - klasa 3a

  Adam Jabłoński - klasa 4b

  Antoni Jankowski - klasa 4a

  Maciej Milanowski - klasa 4b

  Antonina Nowak - klasa 4b

  Paweł Pawelec - klasa 4a

  Maciej Świeżewski - klasa 4a

  Daniel Zychowicz - klasa 4a

  • W kategorii Beniamin:

  Igor Celuch - klasa 5a

  Adam Kolanowski - klasa 6a

  Maria Świeżewska - klasa 6b

  Gratulujemy!

  I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  SPOTKANIE Z POEZJĄ I PROZĄ KS.JANA TWARDOWSKIEGO

     W dniu 28 maja uczniowie klas IV – VII  naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 21 w Radomiu oraz Klub Osiedlowy Południe. Celami konkursu były :  popularyzacja poezji i prozy księdza Jana Twardowskiego, rozbudzanie wrażliwości na kulturę słowa oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Nasze  osiągnięcia w zmaganiach to : zajęcie przez Julię Alot z klasy VIB  drugiego miejsca w kategorii recytacja  prozy oraz zajęcie przez Filipa Kopanię z klasy VA trzeciego miejsca w kategorii recytacja  poezji. Zwycięzcom gratulujemy!

     

    

  26 kwietnia 2018r. w XIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu odbyła się Radomska Akademia uczniowska, w której wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

  Podczas spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu internetowego MAT13 z matematyki. Miło nam poinformować, że w kategorii szkół podstawowych Rafał Harezna uczeń kl. 6a otrzymał II miejsce.

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  XV EDYCJA

  REGIONALNEGO  KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  „TEDDY”

      Uczniowie naszej szkoły z klas: 3a i 3b wzięli udział w XV edycji REGIONALNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO „TEDDY”.

      Konkurs został zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Radomiu przy współpracy Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu.         

  Konkurs składał się z trzech etapów:

  • I etap – eliminacje wewnątrzszkolne zostały przeprowadzone w naszej szkole dn. 20 marca 2018r. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: 

  Alan Godek z kl.3b, Lena Ikwanty z klasy 3a, Agata Orzeł z kl.3a, Kacper Kibler z klasy 3a, Szymon Wodzyński z kl. 3a
  i Maja Karczewska z kl.3a.

  • II etap – eliminacje międzyszkolne odbyły się w PSP nr 3

  dn. 5 kwietnia 2018r. W tym etapie wzięło udział ponad 130 uczniów z Radomia i okolic. Do trzeciego etapu konkursu przeszli z naszej szkoły: Lena Ikwanty i Kacper Kibler.

  • ·III etap – finał - odbył się 25 kwietnia 2018r. w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli
   w Radomiu i składał się z części pisemnej oraz części ustnej. Lena oraz Kacper zostali laureatami konkursu,
   a dodatkowo Kacper Kibler zdobyłwyróżnienie w konkursie.  Gratulujemy !!!

  Spotkanie autorskie z Wojciechem Krupą – radomskim bajkopisarzem, autorem książek dla dzieci

   

      Wojciech Krupa to radomski bajkopisarz, autor książek dla dzieci m.in.: cyklu "Bajeczki z Wojtkowej teczki", "Radomir: legenda o powstaniu Radomia", "Krótkiej historii Radomia dla dzieci" Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze a dzieci czynnie w nim uczestniczyły.  Na pytanie skąd czerpał pomysły i tematy do swojej twórczości pisarz odpowiedział, że inspiracją  były bajki i książki czytane w dzieciństwie. Zachęcał dzieci do czytania książek, bowiem czytanie rozwija nas pod względem intelektualnym, emocjonalnym, poszerza słownictwo i nasze zainteresowania.

   
  22 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
  Innowacja pedagogiczna w klasie IA 
      W ramach programu ekologicznego uczniowie w kl. IA zorganizowali Dzień Ziemi w szkole. Przygotowana została wystawa plakatów wykonanych przez uczniów klasy IA. W swoich pracach dzieci propagowały konieczność ochrony planety Ziemi poprzez segregowanie śmieci, utrzymywanie porządku wokół siebie oraz walki ze smogiem i hałasem. Dla podkreślenia wagi tego szczególnego dnia  uczniowie założyli na siebie bluzki i podkoszulki  w kolorze zielonym. 
  CHROŃMY NASZĄ PLANETĘ ZIEMIĘ !   
  wych. Jadwiga Kowalczyk

   MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY

  w PSP nr 13

      13 kwietnia 2018 roku uczniowie z klas piątych radomskich szkół podstawowych wzięli udział w konkursie na temat kultury antycznej Greków i Rzymian. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Emilia Wodzyńska z kl.5b, Eryk Wilk i Aleksander Gospodarczyk z klasy 5a. Oprócz dyplomu drużyna otrzymała nagrodę rzeczową.

  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY

  w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu

      Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego dla klas piątych, który odbył się 11.04.2018 roku w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Reprezentowali nas: Emilia Wodzyńska z klasy 5b, Eryk Wilk  i Aleksander Gospodarczyk z klasy 5a. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą a także zaprezentować się w strojach stylizowanych na starożytne stroje greckie. Drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce. Oprócz dyplomu każdy z drużyny otrzymał nagrody rzeczowe.

  Galeria

      MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "BEZPIECZNY INTERNET - BEZPIECZNY JA"

      Międzyszkolny konkurs plastyczno-graficzny "Bezpieczny Internet - bezpieczny ja", zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 6 w Radomiu, rozstrzygnięty. Uczniowie klas IV - VII radomskich szkół podstawowych chętnie przyłączyli się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu biorąc udział w konkursie, którego głównym celem było podniesienie poziomu wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zwiększenie świadomości dotyczącej zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu.

      Nasza uczennica, Natalia Nowińska z klasy 4b, zajęła zaszczytne I miejsce w kategorii grafika komputerowa.

  Gratulujemy sukcesu!

  Niesamowity świat higieny jamy ustnej
    W ramach programu profilaktycznego edukacji zdrowotnej uczniowie klas pierwszych i drugich przystąpili do programu "Niesamowity świat higieny jamy ustnej". Program obejmował film do obejrzenia i arkusze z ćwiczeniami i grami pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej. 
    Uczniowie  klas wykonali też ciekawe i kolorowe plakaty, mówiące o dokładnym i częstym myciu zębów i o prawidłowym odżywianiu. 
  Koordynator: Jadwiga Kowalczyk 

  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS TWÓRCZOŚCI POETYCKIEJ

  JA TEŻ MAM COŚ DO POWIEDZENIA

  ROZSTRZYGNIĘTY !

     Uczniowie klas VI i VII pod opieką naszych polonistek, Pani Moniki Grzyb oraz Pani Marty Muc, wzięli udział             w literackim konkursie zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 11,a  mającym na celu rozwijanie indywidualnych uzdolnień oraz doskonalenie warsztatu twórczego młodzieży . Dnia 15 marca odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu, natomiast 23 marca wręczenie nagród i prezentacja nagrodzonych wierszy. Twórczość              i kreatywność trzech uczennic z naszej szkoły została zauważona przez jury konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                          

   I etap Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego Teddy

  GALA FINAŁOWA III-go REGIONALNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA W ZESPOLE SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH W RADOMIU

   

           Organizatorami III Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania było  Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21 oraz Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu.    

         Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz stworzenie uczniom możliwości prezentowania własnych umiejętności.

           Przesłuchania regionalne zwycięzców eliminacji szkolnych na poziomie szkół podstawowych odbyły się 14 marca 2018r.  w PSP Nr 21 w Radomiu.

  Brało w nich udział 18 szkół podstawowych i 59 uczestników.  Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy eliminacji szkolnych w czterech kategoriach:  klasy I - Alicja Górka kl. Ia, klasy II-III - Natalia Kopacz kl. IIIb, klasy IV-V - Natalia Kijas kl. Vb i klasy VI-VII -  Julia Alot kl. VIb.

           Gratulujemy uczennicom z naszej szkoły: Natalii Kopacz z klasy IIIb, która  zdobyła WYRÓŻNIENIE w kategorii klas II-III  i Julii Alot, która zdobyła WYRÓŻNIENIE w kategorii klas VI -VII.

             Gala finałowa III Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania odbyła się 19 marca w Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu, gdzie wszystkim zwycięzcom w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wręczono nagrody i dyplomy.

      8 marca 2018r. został rozstrzygnięty Konkurs dla uczniów klas IV-VII na Małą Formę Przestrzenną pod hasłem Architektura Radomia; edycja 2018: „Mój Radom”. Organizatorem konkursu było XIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu.

  Zgodnie tematyką bieżącej edycji uczniowie mieli wykonać makietę przedstawiającą obiekt znajdujący się w Radomiu powiązany w dowolnym stopniu z biografią wykonawcy makiety.

  Miło nam poinformować, że II miejsce zdobyli uczniowie klasy VIb PSP nr 26 w Radomiu Franciszek Kuna i Stanisław Wasilewski, którzy wykonali Wieżę ciśnień.

  Gratulujemy!

  Program Młodzi w Akcji

  Młodzi w Akcji to ogólnopolski program skierowany do uczniów i uczennic szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnym realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej  w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, w ramach programu Szkoła Ucząca się i Fundacją Banku Zachodniego WBK. Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania miejsc ciekawych i ważnych dla mieszkańców, zastanowienie się, jak wskazane miejsca mogą wyglądać w przyszłości, a następnie zaprezentowanie wyników swojej pracy na forum lokalnym.

  W ramach programu zespół uczniów PSP Nr 26 w Radomiu pod opieką nauczycieli – p. Lidii Sitarz i p. Jolanty Smolińskiej zrealizował ścieżkę Taśmy przyszłości temat - „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Dwór Pruszaków.” Jego celem było poznanie historii i rodów zamieszkujących pałac Pruszaków oraz prezentacja wyników swojej pracy dla społeczności szkolnej.

  Zespół uczniów:

  1. Iga Wiśniewska klasa 7a
  2. Izabela Urban klasa 7a
  3. Jakub Krajewski klasa 7b
  4. Mateusz Piwowarczyk klasa 7b
  5. Jakub Bujak klasa 7a
  6. Paweł Gołaszewski klasa 7b

  Relacja zespołu projektowego ukazała się na stronie CEO:

  https://mlodziwakcji.ceo.org.pl/aktualnosci/cudze-chwalicie-swego-nie-znacie-dwor-pruszakow

   Projekt w PDF - otwórz

  Festiwal Dziwnych Kapeluszy

  8 marca odbył się Festiwal Dziwnych Kapeluszy, w którym udział wzięło 19 uczniów klasy I b. Wykonując swoje prace wykazali się wielką pomysłowością i kreatywnością. Jurorami byli koledzy i koleżanki z klas II b i III b. Wybór był trudny, ponieważ wszystkie kapelusze były piękne i starannie wykonane.

  I miejsce zdobyła Lena Karwowska, II – Kacper Surowiecki, a III – Kamil Stachowicz i Tymoteusz Karczewski.

  Uczennice z klasy IIIa: Julia Thiel, Wiktoria Piwowarczyk i Natalia Zychiewicz wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Ogólnej zorganizowanym przez PSP nr 32 w Radomiu. Osiągnęły wynik dobry. Gratulujemy.

  ŻYWA LEKCJA HISTORII

  12 lutego 2018r. po raz kolejny gościli w naszej szkole członkowie Bractwa Rycerskiego KERIN, którzy zaprezentowali „Żywą lekcję historii” pt. „Kazimierz Wielki i jego rządy”. Dwaj „rycerze” w zabawny sposób przybliżyli  dzieje Polski rozbitej na dzielnice, a następnie zjednoczonej przez Władysława Łokietka, którego dzieło umacniania państwa kontynuował syn Kazimierz Wielki. W czasie pokazu prezentowano repliki broni, stroje królów, rycerzy, biskupa. Największą atrakcję stanowiła jednak możliwość bezpośredniego udziału w lekcji poprzez wcielenie się w rolę postaci z epoki i występ przed publicznością.

  Nasi uczniowie przekonali się, że historia nie jest nudną nauką, lecz fascynującą przygodą.

  Innowacja pedagogiczna w klasie I b

   Program  zajęć pobudzających kreatywność uczniów klas I-III

  nauczyciel Maria Nowacka

     Zajęcia z edukacji kreatywnej odbywały się raz w tygodniu, w środy. Uczniowie bardzo chętnie brali w nich udział. Realizowali różne formy aktywności twórczej takie jak: działalność plastyczna, ekspresja muzyczna i ruchowa, drama, gry   i zabawy, rozwiązywanie problemów twórczych. Wszystkie te działania pozwoliły dzieciom uaktywnić stymulowanie wyobraźni twórczej,  myślenie twórcze, umiejętności odkrywania, rozpoznawania i nazywania uczuć i emocji, wdrażały do współpracy w grupie.  Dzieci uczyły się wyrażania myśli i uczuć przez spontaniczną dramatyzację.

  Mikołajkowy turniej szachowy

  Uczeń Adam Grzywacz z klasy III a zdobył I miejsce w Mikołajkowym Turnieju Szachowym

  OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-LINGUA.PLUS

      27 października 2017 roku w PSP nr 26 w Radomiu przeprowadzony został ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego.

     Znajomość języków jest niezbędnym elementem życia we współczesnym świecie. Aby uaktywnić uczniów w tym zakresie, nauczycielki języka obcego Agata Król i Agnieszka Jabłońska przeprowadziły sprawdzoną już
  w naszej szkole formę testów językowych.

     W  konkursie, którego głównym celem było zwiększenie motywacji dzieci
  w poznawaniu języków obcych, udział wzięło 32 uczniów klas 4-7.

      Laureatem I stopnia z wyróżnieniem został Julian Kondracki, uczeń klasy 4a (100 pkt/100).

      Laureatem II stopnia jest Antonina Nowak z klasy 4b (92 pkt/100). 

      Laureaci III stopnia (88 pkt/100) to: Maja Piechota -4b, Weronika Kamińska- 4a, Konrad Miturski- 6b  i Oskar Bal-  6b.

  Wróżby andrzejkowe-uczniowie z klasy 3a

  Galeria mediów

  W dniu 14 listopada odbyło się spotkanie klas pierwszych z przedstawicielami Policji w sprawie bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. 

  Galeria mediów

  LEKCJA OTWARTA DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI  13 LISTOPAD  2017 ROK

  TEMAT: Gry i zabawy ruchowe zręcznościowo - zwinnościowe z wykorzystaniem  zagadek matematycznych.

  CEL: kształtowanie cech motorycznych skoczność, zręczność, szybkość.

  WIADOMOŚCI: dodawanie i odejmowanie liczb, liczby parzyste i nieparzyste, rola rozgrzewki podczas lekcji wychowania fizycznego.

  UMIEJĘTNOŚCI: dokładność wykonania poszczególnych zadań.

   DZIAŁANIA WYCHOWAWCZE : integracja w grupie, współpraca w grupie.

  Podziękowania dla Pani Jadwigi Ziętkowskiej za pomoc w przygotowaniu lekcji.

  Podziękowania dla rodziców, którzy przybyli obejrzeć swoje dzieci w akcji. 

  Galeria mediów

  Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

  Lingua.Plus

    W celu uaktywnienia uczniów w zakresie podnoszenia umiejętności językowych
  27 października 2017 r. nauczycielki języka angielskiego Agata Król i Agnieszka Jabłońska przeprowadziły w szkole OLIMPIADĘ  Lingua.Plus. Przystąpiło do niej 32 uczniów klas 4-7. Uczniowie w skupieniu wypełniali test, mieli na to 45 minut. Do każdej klasy przyporządkowano odpowiedni poziom testu. Teraz czekamy na wyniki, które zostaną przesłane do szkoły w styczniu 2018 r.

  Galeria mediów

   Prezentacja na temat Irlandii

  7 listopada 2017 r. Julian Kondracki- uczeń, który mieszkał i uczył się w Irlandii, dokonał prezentacji zdjęć "zielonej wyspy", tym razem dla uczniów klasy 7b. W spotkaniu uczestniczyli: 

  -Dyrektor szkoły p.Barbara Żelazowska, 

  -p. Ewa Kornaszewska-pedagog szkolny,

  -p.Beata Adamczyk- nauczyciel-bibliotekarz, 

  -uczeń klasy 4a Witold Bylica.

  Uczniowie klasy 7b poznali irlandzki system edukacji , dowiedzieli się o położeniu geograficznym kraju, stolicy, religii, walucie. 

  Pod koniec lekcji zadawano Julianowi pytania. Najczęściej pojawiały się te związane z codziennym życiem szkolnym oraz wakacjami, które w Irlandii trwają aż trzy miesiace!

  Nauczyciel języka angielskiego 

  Agata Król

  Galeria mediów

  Lekcja otwarta 

  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 26 w Radomiu

  18 października 2017 r.przeprowadzona została lekcja, w której uczestniczyli uczniowie klas 
  4a i 4b oraz nauczyciele szkoły: Renata Strzelec, Agnieszka Jabłońska, Jacek Przepiórka,

  Beata Adamczyk i Wioleta Czapczyńska.

  Celem lekcji było przekazanie informacji oraz ciekawych faktów dotyczących Irlandii, 
  w której mieszkał i uczył się jeden z uczniów klasy 4a Julian Kondracki.. Julian przekazał czwartoklasistom informacje o tzw.”zielonej wyspie” w języku angielskim. Witold Bylica -uczeń kl.4a -otrzymał zadanie tłumaczenia wiadomości zgromadzonym w sali nr 25 uczestnikom spotkania na język polski.

  Lekcja składała się z następujących części:

  -przedstawienie Juliana uczestnikom zajęć,

  -zapoznanie z położeniem geograficznym wyspy,

  -pytania nauczyciela języka angielskiego Agaty Król o kraj, poprzednią szkołę ucznia oraz system edukacji w Irlandii,

  -prezentacja multimedialna dotycząca zabytków i ciekawych miejsc,

  -ciekawostki o „zielonej wyspie”,

  -pokaz książek w języku irlandzkim, zdjęć Juliana, jego stroju i akcesoriów sportowych,

  -prezentacja tablicy z flagą i herbem Irlandii,

  -pytania publiczności.

  Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, podczas zajęć dzieci reagowały bardzo żywiołowo

  na prezentowane zdjęcia, slajdy, książki oraz sportowy strój Juliana. Ewaluacja ustna przeprowadzona pod koniec lekcji pokazała, że cel został zrealizowany, dzieci bardzo zainteresowały się niezbyt znanym im dotąd krajem. Największą atrakcją okazał się zupełnie inny, niż w Polsce system edukacji oraz oceny zachowania irlandzkich uczniów.

  Galeria mediów

  Konkurs fotograficzny „Jesień w lesie”

  Koło Turystyczno – Fotograficzne  zorganizowało konkurs  „Jesień w lesie”, którego celem było ukazanie  polskiego krajobrazu. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VII. Rozstrzygnięcie odbyło się 20 października 2017 roku. Jury zdecydowało nagrodzić zdjęcia następujących uczniów:

  Natasza Kraszewska – kl.7b,

  Tobiasz Dobrasiewicz – kl.4a,

  Antonina Nowak – kl.4b,

  Kornelia Kaczmarczyk – kl.4a

  Hanna Kucharczyk – kl.7b,

  Patrycja Maj – kl.7b,

  Agnieszka Kolanowska – kl.4a,

  Zuzanna Popis – kl.4a,

  Paweł Pawelec – kl.4a.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

  Opiekunowie koła: Beata Adamczyk, Agata Król, Renata Strzelec 

  Galeria mediów

  Regionalny konkurs czytelniczo-plastyczny „Moje ukochane zwierzątko”

  Filia nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz biblioteka naszej szkoły po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia Zwierząt. Na całym świecie święto to obchodzone jest 4 października. W tym roku biblioteka zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Moje ukochane zwierzątko”, adresowany do dzieci z klas I-III szkół podstawowych z Radomia i powiatu radomskiego. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania książką wśród najmłodszych czytelników, zachęcenie dzieci do przyjaźni ze zwierzętami oraz zaprezentowanie ich twórczych pomysłów. W etapie szkolnym uczestniczyło  47 uczniów, ich prace znalazły się pośród 442 prac, które wpłynęły do Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ostatecznie jury zdecydowało o przyznaniu 18 nagród. Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że wśród nagrodzonych znalazło się dwoje uczniów z naszej szkoły, laureatów III miejsca, są to Gabriel Jama z kl. 1a i Olga Błasińska z kl.3b  

  Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom, serdecznie gratulujemy!

  Opiekun konkursu w szkole - Beata Adamczyk

  Galeria mediów

  Wyniki konkursów matematycznych:

   

  OLIMPUS

  Adam Kolanowski uczeń klasy 5a otrzymał tytuł laureata w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki OLIMPUS w kategorii klas piątych.

  MŁODY MATEMATYK

  Wiktor Boczek uczeń klasy 5b i Adam Kolanowski uczeń klasy 5a zostali finalistami międzyszkolnego konkursu matematycznego dla klas piątych MŁODY MATEMATYK;  

  szkolny konkurs MISTRZ RACHUNKU PAMIĘCIOWEGO;

  W kategorii klas czwartych I miejsce otrzymał Kacper Niewiadomski,

  w kategorii klas piątych I miejsce otrzymał Rafał Gołaszewski,

  w kategorii klas szóstych I miejsce otrzymała Iga Wiśniewska.

  KANGUR MATEMATYCZNY

  Wyróżnienia w międzynarodowym konkursie KANGUR MATEMATYCZNY otrzymali:

  w kategorii MALUCH

  Kacper Czerwonka 1M

  Antoni Jankowski 1M

  Paweł Pawelec 1M

  Patryk Gadalski 1M

  Filip Kapusta 2M

  w kategorii BENJAMIN

  Wiktor Boczek 1B

  Konrad Miturski 1B

  Rafał Harenza 1B

  Adam Kolanowski 1B

  Szkolny konkurs fotograficzny MATEMATYKA WOKÓŁ NAS

  I miejsca ex aequo otrzymali Jan Gajewski i Maksym Sułecki uczniowie klasy 5b.

  Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

  KONKURS PLASTYCZNY „RODZINA – DOM NA SKALE” ORGANIZOWANY PRZEZ DUSZPASTERSTWO 
  RODZIN DIECEZJI RADOMSKIEJ Z OKAZJI VI RADOMSKIEGO MARSZU DLA ŻYCIA I RODZIN
  II miejsce – Maja Gajewska kl. Ib
  III miejsce – Anna Korcz kl.Ib
  Odpowiedzialni: Renata Strzelec, ks. Szczepan Kowalik

  IV OGÓLNOPOLSKI ORAZ VI MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS  DLA MŁODYCH TWÓRCÓW

  ,,KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI –  PATRON WAŻNYCH SPRAW”

  29.05.2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbył się Konkurs wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, w którym drużyna z naszej szkoły  w składzie: Zofia Marek, Ada Stefankiewicz, Maksym Sułecki z kl. Vb  zdobyła wyróżnienie.

  Gratulacje !!!

   

  KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ DLA KLAS IV – VI

  17 maja 2017r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbył się finał Konkursu Wiedzy Religijnej dla klas IV – VI „Dobry jak chleb. Święty Brat Albert Chmielowski”. Naszą szkołę reprezentował zwycięzca etapu szkolnego – Michał Ostrzyżek uczeń  kl.VA

  Odpowiedzialni: Renata Strzelec, ks. Szczepan Kowalik

    

  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

  „Mój ulubiony bohater z książki”

  Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły brali udział w międzyszkolnym konkursie promującym czytelnictwo, którego organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Radomiu. Powołane jury wyłoniło 11 laureatów  konkursu, w gronie tym znalazło się  5 osób z naszej szkoły.

  I miejsce – Maja Gajewska, kl. 1b

  III miejsce – Mateusz Zawisza, kl. 1a

  III miejsce - Julia Rykowska, kl. 2b

  Wyróżnienia:

  Zuzanna Pionka, kl. 1a

  Nikodem Fabiszewski, kl. 2b

  Gratulujemy tak dużego sukcesu!!!

  Opiekun konkursu w szkole: Beata Adamczyk       

  Galeria mediów

  Laureaci regionalnego konkursu plastycznego

  Galeria mediów

  24 kwietnia 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 w Radomiu odbyła się Międzyszkolna Olimpiada Języków Obcych. Drużyny rozwiązywały zadania z języka angielskiego przy użyciu aplikacji Kahoot i czytników kodów QR. Nasza drużyna z klas: V b i VI a zdobyła trzecie miejsce.

  Mistrzostwa Radomia w szachach!!!


  Adam Grzywacz z kl. 2 A i Alan Godek z kl. 2 B zajęli II miejsce w Otwartych Drużynowych Mistrzostwach Radomia Szkół Podstawowych kl. 0-2 w Szachach, które odbyły się 12 maja 2017 r. 

  Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  w tej, jakże trudnej dyscyplinie!

   

  Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim projekcie

  „Czas na zdrowie” 

  Cel główny: powszechna edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.

  Tak to się zaczęło:

  Przed przystąpieniem do projektu, czyli oficjalnym zgłoszeniem naszej szkoły - ogłosiliśmy wśród społeczności szkolnej taki zamiar. W widocznym miejscu, na dużej tablicy informacyjnej udostępniliśmy wszelkie informacje na jego temat. Do zgłoszenia potrzebowaliśmy: nazwę, logo i hasło, za którymi będzie stała nasza szkoła. Dlatego ogłosiliśmy wewnątrzszkolny konkurs na ich pozyskanie.  Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Nasi uczniowie są kreatywni i chętni do wszelkich działań. Wpłynęło do nas dużo prac, które zostały wyeksponowane i poddane głosowaniu. Pomysły z największą ilością głosów zostały ogłoszone jako zwycięskie. I tak wyłoniliśmy nazwę, logo i hasło szkolnego zespołu:

  Nazwa:   Eko-dzieciaki z PSP 26

  Hasło:    Żeby zawsze w formie być Trzeba w zdrowym stylu żyć!

  Projekt "Czas na zdrowie" ma formę międzyszkolnej rywalizacji zespołowej i czeka nas jeszcze wiele zadań do wykonania. Będziemy na bieżąco informować o naszych poczynaniach.

  Koordynator  konkursu – Iwona Marek

  "Czas na zdrowie"

  Jednym z elementów konkursu był przeprowadzony 12 kwietnia dzień pod hasłem "Jedz zdrowo żyj zdrowo"

  W tym dniu uczniowie i nauczyciele byli częstowani owocami oraz otrzymywali ulotki z hasłami propagującymi

  zdrowy styl życia.

  Organizator: Beata Przepiórka 

  Galeria mediów

  Projekt "Czas na zdrowie" ma formę międzyszkolnej rywalizacji zespołowej i czeka nas jeszcze wiele zadań do wykonania. Będziemy na bieżąco informować o naszych poczynaniach.

  Koordynator  konkursu – Iwona Marek

  Galeria mediów

  MIĘDZYSZKOLNE KONKURSY MITOLOGICZNE

  Troje uczniów klas piątych : Julia Alot, Rafał Harenza i Adam Kolanowski reprezentowało naszą szkołę w dwóch Międzyszkolnych Konkursach Mitologicznych. Pierwszy z nich odbył się dnia 6 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 13, natomiast drugi dnia 11 kwietnia w Zespole Szkół Muzycznych. Drużyny musiały wykazać się między innymi rozległą wiedzą z zakresu mitologii greckiej i rzymskiej, znajomością zagadnień z zakresu historii wojny trojańskiej oraz analizą frazeologizmów pochodzących z mitów. Gratulujemy zajęcia I i II miejsca !!!

  Galeria mediów

  Finał

  Wyniki

  XIV EDYCJI 
  REGIONALNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO 
  Teddy 

  Finał 
  III etap Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego odbył się 28 kwietnia 2017 r. 
  w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli 
  w Radomiu. Uczestnicy szkół z Radomia i całego regionu rozwiązywali test- część pisemna, oraz przedstawiali się i prowadzili dialogi z członkami komisji konkursowej, opisywali też obrazki - część ustna. 
  Mam zaszczyt poinformować, że uczennica PSP nr 26 w Radomiu Maja Piechota (kl.3b) przeszła przez gęste sito eliminacji i zdobyła I miejsce w finale. 
  Antonina Nowak ( kl.3b) również wykazała się ogromną wiedzą językową, uzyskując wyróżnienie. Obie uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. 
  Serdecznie gratuluję dziewczynkom i życzę dalszych sukcesów! 
  Opiekun konkursu
  Agata Król

  III etap Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego TEDDY

  6 kwietnia 2017r. odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Radomiu eliminacje międzyszkolne dla szkół radomskich oraz szkół spoza Radomia. 
  Wzięło w nich udział ogółem 185 uczniów. Z naszej placówki oświatowej do III etapu (finał) zakwalifikowały się : 
  Antonina Nowak - kl. 3b, zdobywając miano laureata II stopnia, 
  Maja Piechota-  również kl. 3b, miano laureata III stopnia. 
  Opiekun konkursu
  Agata Król

  II etap Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego TEDDY

   

  Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny
  RADOM -  MOJE MIASTO
  pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia
  Konkurs, którego cele to zwrócenie uwagi na dziedzictwo kulturowe, wzbudzanie szacunku do miejsc pamięci narodowej oraz zainteresowanie zabytkami i ciekawymi miejscami regionu, przeznaczony był dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych.
  Ocenie podlegały: zgodność z tematem, oryginalność, walory fotograficzne oraz ujęcie tematu. Prace oceniała niezależna komisja składająca się z zawodowego fotografa i plastyka.
  Ogółem wpłynęło do organizatora 120 prac. W PSP nr 26 w Radomiu w konkursie wzięli udział uczniowie klasy 5b i 6b. Jury przyznało wyróżnienie Nataszy Kraszewskiej (kl.6b) 
  oraz Pawłowi Gołaszewskiemu (kl.6b). Wyróżnieni uczniowie naszej szkoły otrzymali dyplomy, książki, pudełka śniadaniowe i notesy.
  Opiekunowie Koła Turystyczno – Fotograficznego:
  Agata Król
  Beata Adamczyk
  Renata Strzelec

  Galeria mediów

  XIV EDYCJA   
  REGIONALNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO   
  Teddy  
  Dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej
  20 marca 2017 r. w PSP nr 26 w Radomiu odbył się I etap konkursu Teddy. Wzięli w nim udział uczniowie klas 3a i 3b. 
  W I etapie (część ustna) ocenie podlegały umiejętności komunikacyjne, poprawność językowa, walory dodatkowe takie jak zasób słownictwa, znajomość struktur gramatycznych, płynność wypowiedzi. 
  Do II etapu zakwalifikowali się :
  Antonina Nowak
  Adam Jabłoński
  Maja Piechota
  Julian Auleytner
  Agnieszka Kolanowska
  Gratuluję i życzę powodzenia w kolejnych etapach!
  Agata Król

  Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny

  „Zima w obiektywie” 

      W lutym 2017 r. PSP nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu zorganizowała konkurs fotograficzny, którego głównym celem było ukazanie uroku polskiej zimy, a także popularyzowanie fotografii jako sposobu na pokazanie piękna otaczającej nas przyrody.

     W naszej szkole do konkursu przystąpili podopieczni Koła Turystyczno-Fotograficznego  klas II i III. Uczniowie utrwalili na zdjęciach polską zimę     i jej wspaniały krajobraz.

     W dniu 8 marca organizatorki konkursu odwiedziły naszą placówkę, by ogłosić wyniki i rozdać nagrody zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu (kalendarze, notesy, długopisy, ołówki, kredki, cukierki, breloczki).

     Laureatkami zostały:

  I miejsce- Agnieszka Kolanowska , klasa 3a,

  wyróżnienie- Angelika Gumińska, klasa 2b.

    Uczniowie spełnili wszystkie wymogi konkursu, promowali region,
  a także mieli okazję rozwijać swoje pasje i uzdolnienia.

  Serdecznie gratulujemy!Agata Król, Beata Adamczyk, Renata Strzelec.

  Galeria mediów

  Język angielski
  Wyniki III Międzyszkolnego konkursu dla szkół podstawowych
  „Ozdoba bożonarodzeniowa typowa dla krajów anglojęzycznych”
  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za wkład włożony w przygotowanie prac. Jury PG nr 8 w Radomiu szczególnie wyróżniło pracę Igora Celucha - ucznia kl.4a. Igor doceniony został za znajomość kultury i tradycji Wielkiej Brytanii, oprócz dyplomu otrzymał również nagrodę rzeczową. Gratuluję!
  Agata Król

  Język angielski

  III Międzyszkolny Konkurs dla Szkół Podstawowych

  „Ozdoba Bożonarodzeniowa typowa dla krajów angielsko-i niemieckojęzycznych”

  Uczniowie PSP nr 26 w Radomiu wzięli udział w konkursie, którego cele to przede wszystkim   pogłębianie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych oraz poszerzanie wiedzy kulturoznawczej. Organizator - Publiczne Gimnazjum nr 8 w Radomiu-postawił na językowy i plastyczny charakter konkursu.

  Prace, które zostaną poddane ocenie jury wykonali uczniowie klas 6b, 4a, 3b, 2b oraz 1b.

                                                                                                                                              Agata Król

  Galeria mediów

  Język angielski -"My room"

  Prace plastyczne wykonane przez uczniów klasy 2b 

  Nasze prace

  Literacki konkurs Młodzieżowej Akademii Kultury rozstrzygnięty!!!

   Dnia 3 grudnia 2016 roku w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu odbyła się impreza finałowa konkursu XVII Młodzieżowej Akademii Kultury. Ogłoszono na niej wyniki i wręczono narody za prace literackie- recenzje książki, po przeczytaniu której zmienił się sposób postrzegania świata i ludzi. Konkursowi  przyświecało motto Mieczysława Jastruna : Są książki, które wzruszają i są książki, które wstrząsnęły światem, te największe.

  Gratulujemy zwycięzcom:

  I miejsce dla Jakuba Bujaka ( kl.VI A ),

  II miejsce dla Mateusza Kamińskiego( kl.VI A ).

  Galeria mediów