XXIV Rajd Skórzanych

„Wędrówka z Pedagogiem”

Rajd  Radom – Strzyżyna - Dobieszyn – Radom odbył się  22 września 2017 r. Wzięli w nim udział uczniowie Koła Turystyczno-Fotograficznego ( klasy 4-7 ) pod opieką p. Agaty Król, p. Beaty Adamczyk
 i p. Renaty Strzelec.  Organizatora wędrówki- Zarząd Oddziału Mazowieckiego PTSM „Ziemia Radomska”  wsparli Prezydent Miasta Radomia oraz Starostwo Powiatowe w Radomiu .

Cele  rajdu to przede wszystkim:

• Realizacja  programu obejmującego organizację czasu wolnego poprzez turystykę.
  • Popularyzacja  turystyki i krajoznawstwa  regionu radomskiego, oraz pokazanie młodzieży miejsc pamięci narodowej.
  • Upowszechnianie zdrowego i kulturalnego sposobu spędzania czasu.
  • Kształtowanie nawyków samodzielnego zdobywania wiedzy.

Turyści naszej szkoły z zaangażowaniem wzięli udział w konkursie wiedzy o PTSM
i ze spostrzegawczości na trasie oraz konkursie piosenki turystycznej. Otrzymaliśmy dyplomy, podziękowania,  pamiątkowe mapy, znaczki rajdowe, a nawet torbę turystyczną.

Wszyscy wrócili do domów lekko zmęczeni, ale dotlenieni. Wrażeń nie brakowało.

XXIII Rajd Skórzanych

„Wędrówka z pedagogiem”

Koło Turystyczno-Fotograficzne przy współpracy z PTSM Ziemia Radomska zorganizowało

XXIII Rajd Skórzanych. Wędrówka z pedagogiem odbyła się 16 września 2016r. Wśród uczniów wielu radomskich i okolicznych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich znaleźli się też uczniowie klas 4-6 naszej placówki.

Celem rajdu było upowszechnianie zdrowego spędzania czasu, popularyzacja turystyki i krajoznawstwa oraz integracja środowisk szkolnych.

Trasa rajdu wiodła z Radomia przez Podbór, Mniszek, Soszyn, Koryciska. Uroczyste zakończenie trasy nastąpiło w muszli koncertowej w Wieniawie, gdzie –oprócz poczęstunku-odbyło się podsumowanie rajdu. Drużyna PSP nr 26 w Radomiu pod opieką p.Agaty Król, p.Beaty Adamczyk i p.Renaty Strzelec zdobyła II miejsce w konkursie wiedzy o PTSM i spostrzegawczości na trasie ! Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy dla drużyny i opiekunek koła oraz nagrodę rzeczową w postaci torby turystycznej.

Wojsko wita !!!

Dnia 9 września 2016r uczniowie  klasy I a i III b wybrali się do Bazy Lotnictwa Szkolnego  w Radomiu

w ramach Dnia Otwartego Koszar.

Uczniowie zapoznali się ze sprzętem i funkcjonowaniem jednostki wojskowej. Zwiedzali salę tradycji, samoloty, spadochroniarnię, pojazdy straży pożarnej, pojazdy do oczyszczania lotniska oraz cyklop i symulator lotu.

Wycieczka była bardzo ciekawa i udana.

Wychowawcy  klas:  Jadwiga Kowalczyk, Marzanna Wąsik

Piknik integracyjny

Dnia 14.09.2016r, w naszej szkole odbył się piknik integracyjny oddziałów przedszkolnych. W trakcie imprezy zarówno dzieci jak i rodzice mogli się wzajemnie poznać, spędzić miło czas. Wspólnej zabawie towarzyszył grill oraz słodki poczęstunek.