Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Upamiętnienie 78. rocznicy egzekucji na radomskim Firleju oraz włączenie się w obchody
 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

IX Rajd Pamięci „Firlej”

 

   Rajd pieszy zorganizowany został przez  Oddział Miejski PTTK w Radomiu oraz I Liceum Ogólnokształcące. Rajd odbył się  4 kwietnia 2018 r. w rocznicę pierwszych masowych egzekucji mieszkańców Radomia i okolic, dokonywanych przez Niemców w czasie II wojny światowej. 
   Wędrówka pod kierunkiem przewodników PTTK  zakończyła się uroczystym apelem na Cmentarzu Komunalnym na Firleju. W imieniu władz miasta głos zabrał wiceprezydent Radomia p. Karol Semik.

   IX Rajd Pamięci podsumował p. Ryszard Czarnecki, kierownik rajdu. W imprezie, która miała przybliżyć młodzieży tragiczną historię Firleja, uczestniczyło 468 młodych ludzi z 18 szkół. Jak powiedział kierownik, była to rekordowa liczba uczestników.

 

                                               Opiekunowie uczniów kl.4-7 PSP nr 26 w Radomiu:

                                            Agata Król,   Beata Adamczyk,  Renata Strzelec

 

Uczniowie z klasy IIIa przywitali wiosnę.

Uczniowie z klasy IIIa w mroźne dni dokarmiają ptaki przynosząc im przysmaki: nasiona słonecznika, pszenicy i skórki słoniny.

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w akcji  

BEZPIECZNE FERIE nad zalewem na Borkach

Akcja pogotowia, policji, Sanepidu i straży pożarnej odbyła się nad zalewem na Borkach tuż przed feriami 12 stycznia. Radomskie służby i ratownicy zaprosili uczniów podstawówek,  żeby porozmawiać o bezpieczeństwie i udzielaniu pierwszej pomocy. Z naszej szkoły w akcji uczestniczyli   uczniowie z klasy 3a i 3b pod opieką p. J. Ziętkowskiej, p. B. Adamczyk i p. E. Kornaszewskiej.

Beata Adamczyk

Galeria

Wizyta uczniów z klasą III a z wychowawczynią Elżbietą Żak w fabryce Damix - wyroby ozdób choinkowych

Galeria mediów

XXIV Rajd Skórzanych

„Wędrówka z Pedagogiem”

 

   Rajd  Radom – Strzyżyna - Dobieszyn – Radom odbył się  22 września 2017 r. Wzięli w nim udział uczniowie Koła Turystyczno-Fotograficznego ( klasy 4-7 ) pod opieką p. Agaty Król, p. Beaty Adamczyk
 i p. Renaty Strzelec.  Organizatora wędrówki- Zarząd Oddziału Mazowieckiego PTSM „Ziemia Radomska”  wsparli Prezydent Miasta Radomia oraz Starostwo Powiatowe w Radomiu .

    Cele  rajdu to przede wszystkim:

  • Realizacja  programu obejmującego organizację czasu wolnego poprzez turystykę.
  • Popularyzacja  turystyki i krajoznawstwa  regionu radomskiego, oraz pokazanie młodzieży miejsc pamięci narodowej.
  • Upowszechnianie zdrowego i kulturalnego sposobu spędzania czasu.
  • Kształtowanie nawyków samodzielnego zdobywania wiedzy.

   Turyści naszej szkoły z zaangażowaniem wzięli udział w konkursie wiedzy o PTSM
i ze spostrzegawczości na trasie oraz konkursie piosenki turystycznej. Otrzymaliśmy dyplomy, podziękowania,  pamiątkowe mapy, znaczki rajdowe, a nawet torbę turystyczną.

   Wszyscy wrócili do domów lekko zmęczeni, ale dotlenieni. Wrażeń nie brakowało.

Galeria mediów

 

 

XXIII Rajd Skórzanych

„Wędrówka z pedagogiem”

 

Koło Turystyczno-Fotograficzne przy współpracy z PTSM Ziemia Radomska zorganizowało

XXIII Rajd Skórzanych. Wędrówka z pedagogiem odbyła się 16 września 2016r. Wśród uczniów wielu radomskich i okolicznych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich znaleźli się też uczniowie klas 4-6 naszej placówki.

Celem rajdu było upowszechnianie zdrowego spędzania czasu, popularyzacja turystyki i krajoznawstwa oraz integracja środowisk szkolnych.

Trasa rajdu wiodła z Radomia przez Podbór, Mniszek, Soszyn, Koryciska. Uroczyste zakończenie trasy nastąpiło w muszli koncertowej w Wieniawie, gdzie –oprócz poczęstunku-odbyło się podsumowanie rajdu. Drużyna PSP nr 26 w Radomiu pod opieką p.Agaty Król, p.Beaty Adamczyk i p.Renaty Strzelec zdobyła II miejsce w konkursie wiedzy o PTSM i spostrzegawczości na trasie ! Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy dla drużyny i opiekunek koła oraz nagrodę rzeczową w postaci torby turystycznej.

 

Galeria mediów

Wojsko wita !!!

Dnia 9 września 2016r uczniowie  klasy I a i III b wybrali się do Bazy Lotnictwa Szkolnego  w Radomiu

w ramach Dnia Otwartego Koszar.

Uczniowie zapoznali się ze sprzętem i funkcjonowaniem jednostki wojskowej. Zwiedzali salę tradycji, samoloty, spadochroniarnię, pojazdy straży pożarnej, pojazdy do oczyszczania lotniska oraz cyklop i symulator lotu.

Wycieczka była bardzo ciekawa i udana.

Wychowawcy  klas:  Jadwiga Kowalczyk, Marzanna Wąsik

Galeria mediów

 

Piknik integracyjny

Dnia 14.09.2016r, w naszej szkole odbył się piknik integracyjny oddziałów przedszkolnych. W trakcie imprezy zarówno dzieci jak i rodzice mogli się wzajemnie poznać, spędzić miło czas. Wspólnej zabawie towarzyszył grill oraz słodki poczęstunek. 

Galeria mediów