Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS 0-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kolędowanie w naszej szkole

Polska tradycja związana z obchodami świąt Bożego Narodzenia jest bardzo bogata. Uczniowie ze szkolnego teatrzyku „Uśmiech”, postanowili przypomnieć dawny i zanikający obyczaj  bożonarodzeniowy – kolędowanie. Kolędnicy zawsze byli nieodłącznym elementem folkloru ludowego. Wędrowali od domu do domu w okresie od wigilii Bożego Narodzenia do święta Matki Bożej Gromnicznej.

W naszej szkole uczniowie wędrowali od sali do sali,  przebrani  za królów, pasterzy i anioła, śpiewając kolędy i życząc wszystkim:

„Niechaj będzie pokój na calutkim świecie i spełni się wszystko, co tylko pragniecie”

Organizatorzy: Beata Adamczyk, Renata Strzelec

   

   

   

   

   

 

   

   

   

   


„To właśnie tego wieczoru ... ” – spotkanie bożonarodzeniowe

21 grudnia uczniowie z klasy 5a, chór szkolny z klasy 6b i 7a wprowadzili nas  w nastrój bożonarodzeniowy swoim występem o narodzeniu Jezusa. Na zakończenie kolędę zaśpiewały dzieci z oddziału przedszkolnego a po nich do śpiewu zaproszona została cała społeczność szkolna. Ostatnim punktem spotkania  były życzenia świąteczne i wspólne zdjęcia w bożonarodzeniowej scenerii.

Organizatorzy: Renata Strzelec, Beata Adamczyk, Agnieszka Jabłońska, Marek Dubisz

   

   

   

    

   

   

   

 

   

   

   

   

   

   

 

   


UROCZYSTA WIECZORNICA NIEPODLEGŁOŚCIOWA

   Dnia 9 listopada 2018 roku społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 wzięła udział w uroczystej Wieczornicy z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wieczór ten miał wyjątkowy charakter. Uczniowie klas VI,VII i VIII pod kierunkiem Pani Moniki Grzyb, Pani Marty Muc oraz Pana Marka Dubisza  zaprezentowali niezwykle nastrojowy program artystyczny, który przybliżył zebranym, jak wyglądała trudna droga Polaków do odzyskania niepodległości. W oczach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia. Całości dopełnił śpiew najpiękniejszych pieśni patriotycznych oraz rekwizyty, ruch sceniczny i wymowna dekoracja przygotowana przez Panie: Agnieszkę Jabłońską, Blankę Wierzbicką oraz Emilię Jędrzejczyk.

Po części oficjalnej rozstrzygnięte zostały konkursy o tematyce narodowej : literacki,  historyczny oraz plastyczne.

Spotkanie rodziców, nauczycieli i uczniów, wspólny śpiew, wzajemna nauka i zrozumienie różnych postaw wobec Ojczyzny i patriotyzmu – to wszystko spowodowało, że Wieczornica Niepodległościowa na długo pozostanie w pamięci tych, którzy zgromadzili się w naszej szkole 9 listopada 2018 roku. Dumnym należy być także z odpowiedniej postawy dzieci i godnego przeżycia tej uroczystości.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

   

   

   

 

 

 

 


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 26 W RADOMIU

      Skończyły się wakacje i nadszedł moment powrotu do szkoły. Rozpoczęliśmy go 3 września o godzinie 11.00 wyjątkowo uroczyście, gdyż w naszej placówce miała miejsce mazowiecka inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor szkoły, Pani Barbara Żelazowska przywitała dzieci, rodziców, nauczycieli , pracowników administracji oraz gości : Adama Bielana-Wicemarszałka Senatu RP, Roberta Mordaka- Posła na Sejm RP, Artura Standowicza-Wicewojewodę Mazowieckiego, Łukasza Podlewskiego reprezentującego Wojciecha Skurkiewicza– Sekretarza Stanu w MON, Aurelię Michałowską- Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Insp. Tomasza Michułka- Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w R-u, Zbigniewa Kapciaka- Zastępcę Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, Księdza Zdzisława Bochniaka- proboszcza parafii pw. Opatrzności Bożej na Wośnikach, Karola Semika- Wiceprezydenta Miasta Radomia, Annę Kwiecień- Posłankę na Sejm RP, Reprezentantkę Marszałka Woj. Mazowieckiego i Zbigniewa Gołąbka- radnego, Agnieszkę Stolarczyk- Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Jarosława Zaronia- Dyrektora Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Edytę Wójcik- Dyrektora Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Adama Słomkę- Przewodniczącego Sekcji Regionalnej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, Elżbietę Wlazło- Członka Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, Mariusza Cichawę- skarbnika Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność-80” Pracowników Oświaty i Wychowania, Dyrektorów placówek oświatowych z terenu miasta Radomia.

Pani Dyrektor przedstawiła również nowych nauczycieli oraz przekazała najważniejsze informacje na temat organizacji pracy szkoły. Zaproszeni goście skierowali ciepłe słowa do dzieci, życząc im sukcesów, jak najmniej porażek, optymizmu i wiary we własne siły.

Uczniowie starszych klas przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny, wykorzystując wiersze i piosenki na powitanie nowego roku oraz nawiązując do wydarzeń z września 1939 roku i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W dalszej części uroczystości czwartoklasiści zaprezentowali polski taniec narodowy - poloneza.

Po zakończeniu części artystycznej nastąpił długo oczekiwany moment, podczas którego Pani Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty i Pan Artur Standowicz - Wicewojewoda Mazowiecki z uśmiechami na twarzach w symboliczny sposób zainaugurowali na Mazowszu rok szkolny 2018/2019. Ostatnim punktem uroczystości były spotkania wychowawców z uczniami.

Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego!

 
 
 
 
 
 
 


AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

                   W piątek  27.04.2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia  z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt historyczny uczniowie klasy 6b  zaprezentowali  przedstawienie pt.”Lekcja historii”, którego akcja rozgrywała się w czasach współczesnych, wśród grupy uczniów  przygotowujących się do sprawdzianu  dotyczącego Konstytucji 3 Maja.  Na lekcji pojawiła  się pani Konstytucja. Uczniowie  gościowi  zadawali ważne pytania - padały jasne, precyzyjne odpowiedzi, które wyjaśniały dlaczego konstytucja uchwalona w 1791r.  była  i jest  tak ważna  dla nas Polaków.
Akademię uatrakcyjniły wiersze o tematyce patriotycznej oraz piosenki w wykonaniu chóru szkolnego.

Organizatorzy: p. Jolanta Smolińska,  p. Marek Dubisz


ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS  MŁODSZYCH  01.02.2018r


„Bóg się rodzi” – spotkanie bożonarodzeniowe w naszej szkole

Uczniowie z klasy 7b, teatrzyk „Uśmiech”, chór szkolny z klas siódmych, a także uczniowie z klasy 6a, 5a i klas pierwszych, którzy zaprezentowali swoje ulubione kolędy – występem w dniu 22 grudnia wprowadzili nas w nastrój bożonarodzeniowy.

Organizatorzy: Renata Strzelec, Beata Adamczyk, Marek Dubisz, Agnieszka Jabłońska

    22 grudnia dzieci z klasy IIIb zaprosiły swoich rodziców na śniadanie wigilijne i zaprezentowały się w przedstawieniu narodzin Pana Jezusa - jasełkach.

Galeria

Jasełka dla rodzicielstwa w wykonywaniu klasy III a pod opieką Elżbiety Żak

ŚLUBOWANIE KLAS I

   Dnia 17 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”. Wydarzenie uświetniła swoją obecnością pani Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty. W tej wyjątkowej dla dzieci chwili również uczestniczyli: pani dyrektor Barbara Żelazowska, wychowawczynie: klasy I a pani Jadwiga Kowalczyk i klasy I b pani Maria Nowacka, nauczyciele, rodzice, rodzeństwo i dziadkowie.                                                                                                                                                              Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili swoim młodszym koleżankom i kolegom krótki egzamin wiedzy i umiejętności, podczas którego nasi mali uczniowie zaprezentowali wiele swoich talentów i udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole. W obecności wszystkich zgromadzonych osób, odważnie złożyły ślubowanie. Pani Kurator i pani Dyrektor pasowały wszystkich „ na ucznia PSP nr 26”. Wychowawczynie wręczyły prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.     

            

11 LISTOPADA – DZIEŃ PATRIOTYZMU I HISTORII

Dnia 10 listopada 2017r. świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno – muzyczny przygotowany przez kl. 5b, 6b, 7a i 7b pod kierunkiem p. Moniki Grzyb, p. Marty Muc i p. Marka Dubisza przypomniał trudne czasy w historii naszego kraju i przywołał chwilę refleksji. Recytowane wiersze i śpiewane piosenki obrazowały sytuację polityczną naszej Ojczyzny zniewolonej przez 123 lata.

Uczestnicząc w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o naszych przodkach, dzięki którym żyjemy dziś wolnej Polsce.

Galeria mediów

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

   W piątek 13 października świętowaliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali tablicę, na której znalazły się życzenia i papierowe kwiaty dla pracowników szkoły. Nauczyciele, w tym również emeryci, otrzymali wykonane przez naszych uczniów kartki z życzeniami.

Galeria mediów

Sprzątanie Świata 2017

Już po raz 24 w Polsce, a 23 raz w naszej szkole odbyła się Akcja Sprzątanie Świata – w tym roku pod hasłem

„Nie ma śmieci – są surowce”.

 Celem tej edycji jest zwrócenie uwagi na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” - na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w gospodarce o obiegu zamkniętym (recykling odpadów). Mogą również jako rzeczy „z drugiej ręki” służyć innym.

W naszej szkole w ramach tegorocznej edycji akcji Sprzątanie Świata zorganizowana została wystawa plakatów wykonanych przez uczniów klas piątych. W swoich pracach dzieci propagowały konieczność segregowania odpadów oraz ich późniejszego przetworzenia i ponownego wykorzystania – recyklingu. Celem wystawy było uświadomienie społeczności szkolnej znaczenia prawidłowej gospodarki odpadami dla stanu środowiska oraz jej wymiernego efektu ekonomicznego.

                                                                                                                                                                 Organizator: Beata Przepiórka

Galeria mediów

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – 29 września 2017r.

W piątek 29 września 2017r. nasza szkoła uczestniczyła w  VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia organizowanej  pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości a dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Na przerwach na szkolnym holu powołani Egzaminatorzy – uczniowie klasy 6b sprawdzali umiejętność mnożenia wśród uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców.

Uczestnicy popisali się przed Komisją Egzaminacyjną doskonałą znajomością tabliczki mnożenia. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 122 osoby, w tym 103 uczniów.

Wszystkim Mistrzom gratulujemy!

Koordynatorzy akcji: B. Wierzbicka, M. Pająk

Galeria mediów

Szkolny teatrzyk „Uśmiech” i chór szkolny na III Festynie Parafialnym

Podczas wrześniowego festynu w Parafii Opatrzności Bożej w Radomiu, do której należą uczniowie naszej szkoły na scenie wystąpił szkolny teatrzyk „Uśmiech” pod opieką  p. Beaty Adamczyk i p. Renaty Strzelec oraz uczennice reprezentujące chór szkolny pod kierunkiem p. Marka Dubisza.

Integracja społeczności lokalnej przebiegała w miłej i wesołej atmosferze, nie zabrakło oprócz występów i konkursów, rodzinnych zabaw i poczęstunku  na świeżym powietrzu.

Galeria mediów

Radośnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018!!!  

Galeria mediów

  

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Drodzy Uczniowie,
z całego serca gratuluję Wam osiągnięcia, jakim jest zakończenie kolejnej klasy. Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie całego minionego roku szkolnego.  Jest się z czego cieszyć – zasłużyliście na wspaniały odpoczynek wakacyjny!
Życzymy Wam niezapomnianych  wakacji, spędzonych ciekawie, przyjemnie i zdrowo.
Do zobaczenia we wrześniu!

Zapraszamy do galerii

0-III

22 czerwca godz. 17.00 

Galeria mediów

V-VI

23 czerwca godz. 10.30

Galeria mediów

DZIEŃ DZIECKA 2017

1 czerwca w naszej szkole zorganizowany został festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza składała się z części sportowej oraz części prozdrowotnej związanej z ogólnopolskim projektem „Czas na zdrowie” realizowanym w naszej szkole.

Festyn rozpoczął się uroczystym otwarciem, w czasie którego pani dyrektor Barbara Żelazowska wygłosiła powitanie. Następnie odbył się krótki występ Teatrzyku Uśmiech, a po nim rozgrzewka przy muzyce poprowadzona przez szkołę tańca Frajda. Zakończeniem części powitalnej była „Parada kolorów”, czyli przemarsz klas dookoła boiska (każda klasa inny kolor).

Część prozdrowotna  „Czas na zdrowie”.

W tym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczy w  ogólnopolskim projekcie „Czas na zdrowie”.

Główne cele tego przedsięwzięcia to powszechna edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.

W czasie festynu zadaniem uczniów poszczególnych klas było przygotowanie posiłków ze zdrowych produktów ekologicznych oraz przedstawienie występu o treściach prozdrowotnych. Prezentacja potraw oraz występów artystycznych odbyła się na sali gimnastycznej i została poprowadzona przez panią Beatę Przepiórkę. Wyniki pracy uczniów oceniało jury w składzie: p. Beata Adamczyk, p. Katarzyna Matracka.  Jury wysoko oceniło przygotowane posiłki i występy wszystkich klas, dlatego też wszystkie klasy otrzymały nagrody i dyplomy. Koordynatorki projektu: p. B. Przepiórka i p. Iwona Marek przygotowały również zdrowy poczęstunek z warzyw i owoców .

Organizatorzy: Beata Przepiórka, Iwona Marek

Galeria - Czas na zdrowie

Część sportowa 

Jak co roku 1 czerwca w naszej szkole staramy się przygotować coś fajnego niepowtarzalnego dla naszych dzieci. W tym dniu są one zawsze w centrum uwagi chcemy by radość i uśmiech towarzyszył im jak najczęściej. Konkurencje sportowe zawsze dają możliwość pokazania swojej sprawności fizycznej, a co się z tym  wiąże ujawnienia swoich pozytywnych emocji. Dla dzieci młodszych przygotowaliśmy konkurencje:

  • biegi  długie na 200- 300 metrów ,
  • tory przeszkód na czas o różnym stopniu trudności ,
  • rozgrywki klasowe rocznikowe w dwa ognie usportowione ,
  • bieg krótki sprinterski na  30 metrów przez mini płotki piankowe na czas,

Wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszyły się tory przeszkód  na czas gdzie trzeba było wykazać się dużą koordynacją i zwinnością. Nie  mniej emocji wzbudzał też bieg na 30 metrów przez płotki.

Dla uczniów klas 4-6 przygotowaliśmy konkurencje:

  • bieg długi na 500 metrów ,
  • biegi sprinterskie na 50 metrów  ,
  • rozgrywki w piłkę ręczną drużyny łączone chłopcy z dziewczynkami(5 chłopców 3 dziewczynki) rozgrywki rocznikowe

Wśród uczniów klas 4-6 największe emocje wzbudzały rozgrywki międzyklasowe w piłce ręcznej. W swoich rocznikach wygrały klasy 4b, 5b, 6b.

Myślę ,że największym przeżyciem dla każdego jest moment dekoracji, który odbył się pod ogromniastym balonem na najprawdziwszym podium przy dźwiękach muzyki zespołu Queen   (We Are The Champions).  Rozdaliśmy 50 przepięknych medali z logo programu „Lekkoatletyka dla każdego” oraz 150 dyplomów.

Całą zabawę zaczęliśmy grupową rozgrzewką przy muzyce ,którą poprowadziły instruktorki z klubu tanecznego „Frajda”. Pełna integracja dzieci z kadrą uczącą daje poczucie że takie wspólne spotkania są potrzebne więc już z niecierpliwością czekamy do następnego roku. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Organizatorzy: Jacek Faliński, Wioleta Czapczyńska

Galeria sportowa

AKADEMIA Z OKAZJI OBCHODÓW ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 28 kwietnia uczciliśmy w naszej szkole kolejną rocznicę uchwalenia konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV b oraz VI a przypomnieli okoliczności, w jakich doszło do podpisania pierwszej konstytucji w Europie, a drugiej na świecie. Akademię uatrakcyjniły wiersze o tematyce patriotycznej oraz piosenki w wykonaniu chóru szkolnego. Usłyszeliśmy przysięgę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz byliśmy świadkami obrad sejmiku uczniowskiego. To kolejna, tak ważna dla nas lekcja historii.

Organizatorzy: p. Monika Grzyb, p. Marta Muc, p. Marek Dubisz

Galeria mediów

 Światowy Dzień Ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole odbyła uroczysta akademia, która została przygotowana przez uczniów klasy 3b pod opieką p. Jadwigi Kowalczyk i uczniów klasy 4b pod opieką p. Beaty Przepiórki.

Uroczystość została rozpoczęta przedstawieniem historii narodzenia się święta Dnia Ziemi. Następnie zaprezentowane zostały ciekawostki i sentencje na temat naszej planety. Przedstawiono największe problemy i  zagrożenia ekologiczne oraz zaakcentowano konieczność ochrony środowiska zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej.

Występ został urozmaicony wierszami, scenkami i wykonaniem piosenek o treści ekologicznej.

Widownia, którą stanowili uczniowie klas 1-6 nagrodziła występujących gromkimi brawami.

Organizatorzy: Beata Przepiórka, Jadwiga Kowalczyk

Galeria mediów

W ramach działalności profilaktycznej w naszej szkole odbyła się w dniu 6 kwietnia 2017 r. prelekcja dla klas 4-6 na temat „Bądź bezpieczny w Internecie”.

Spotkanie poprowadzili Administratorzy Bezpieczeństwa Informacji.

Poruszono na nim kwestie dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu oraz zagrożeń z niego płynących, m.in.:

- czym jest cyberprzemoc,

- stalking w sieci,

- hejt czyli obrażanie w sieci,

- grooming czyli uwodzenie dzieci w Internecie.

Omówiono także przykłady gier samobójczych („Niebieski wieloryb”, „Wróżka Ognia”), które ostatnio stały się bardzo popularne w Internecie.

Galeria mediów

W marcu odbyła się akcja  dla uczniów klas I - VI pt. „ Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Celem jej było stworzenie okazji do praktycznego przećwiczenia zasad udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorkami były panie: Elżbieta Żak i Jadwiga Ziętkowska.

Galeria mediów

AVE ROMA !

24 marca w naszej szkole odbyła się „ żywa”  lekcja historii pt. AVE ROMA! – starożytny Rzym. Przedstawiciel  Agencji Artystycznej „Pan Michał” z Pelplina  pozwolił uczniom przenieść się w odległe czasy.

W trakcie prezentacji dzieci poznały:

- legendę powstania Rzymu i jego historii od monarchii poprzez republikę aż po cesarstwo;

- realia życia żołnierza rzymskiego;

- walki gladiatorów;

- zasady działania senatu;

- losy niewolników;

- przyczyny upadku Imperium.

Uczniowie z zainteresowaniem przysłuchiwali się prezentacji, ale największą atrakcją była możliwość przymierzenia zbroi żołnierza rzymskiego, obejrzenia rekwizytów z bliska, odgrywanie improwizowanych scenek. Prowadzący doskonale oddał klimat starożytnego Rzymu, pokazał epizody z życia mieszkańców miasta, gladiatorów i żołnierzy.

Na zakończenie uczniowie spontanicznie reagowali oklaskami, wyrażając swoje zadowolenie z występu. Lekcja wywarła na nich duże wrażenie. Pozwoliła połączyć przyjemne z pożytecznym i wzbogacić wiedzę. 

Galeria mediów

Kolędowanie w naszej szkole.

5 stycznia 2017r. przed Świętem Trzech Króli dzieci z Teatrzyku Uśmiech odwiedziły z kolędą swoich kolegów i koleżanki w klasach oraz zaniosły Dobrą Nowinę do Dyrekcji i wszystkich pracowników szkoły.

Przygotowanie: Beata Adamczyk, Renata Strzelec

Galeria mediów

 "Skarby mórz i oceanów" - ciekawa lekcja przyrody

4 stycznia w naszej szkole odbyła się prelekcja przyrodnicza "Skarby mórz i oceanów". Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoje wiadomości i poznać skarby morskich głębin oraz przyjrzeć się z bliska stworzeniom żyjącym na Wielkiej Rafie Koralowej, Morzu Śródziemnym i Morzu Bałtyckim. Mogli również zobaczyć np. kolekcję ryb (m.in. rekinów), ślimaki morskie, małże, skorupiaki i głowonogi (m.in. ośmiornice). Przedstawione zostały ciekawostki przyrodnicze np. na temat pereł i perłopławów, bursztynu, starożytnych sposobów otrzymywania barwników z organizmów morskich. 

Organizator: Beata Przepiórka

Galeria mediów

" Z radosną nowiną do Was tu przychodzę. Oto Zbawiciel dziś się Wam narodził! "

22 grudnia 2016r. w klimat Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie ze szkolnego Teatrzyku Uśmiech.

Chór Szkolny z klas szóstych i uczniowie z klas młodszych zaprezentowali swoje ulubione kolędy.

Galeria mediów

Wizyta św. Mikołaja

Galeria mediów

Wróżby andrzejkowe w naszej szkole

Galeria mediów

Śniadanie daje moc  

Dnia 14 listopada 2016r klasy O abc i 3 b przedstawiły dla klas młodszych program profilaktyczny "Śniadanie daje moc". Klasy "O"  wspólnie zaśpiewały piosenkę "Blues owocowy" natomiast klasa 3b przedstawiła teatrzyk pt. "Śniadanie  dla księżniczki Marcelinki" oraz rymowanki o spożywaniu owoców i warzyw. Akcja miała na celu propagowanie spożywania śniadania przez uczniów. Każde dziecko musi wiedzieć, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, do którego włączamy owoce i warzywa. Dzięki niemu mamy energię do pracy i nauki. 
Przygotowały: Jadwiga Kowalczyk, Monika Zawadzka, Anna Lutek, Maria Nowacka. 

Galeria mediów

Galeria klasy 0b

 

Nasza duma: WOLNOŚĆ !

Dnia 10 listopada 2016r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918r. po 123 latach zaborów.

Program artystyczny przygotowali uczniowie z kl. 4a i 4b pod kierunkiem p. Moniki Grzyb i p. Marty Muc. Pieśni patriotyczne zaprezentowały uczennice z kl. 6a i 6b przygotowane przez p. Marka Dubisza.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Scenariusz przedstawienia obejmował treści historyczne oraz wiersze przeplatane śpiewem „Roty”, „Szarej piechoty” czy  „I brygady”. W obrazowy sposób przedstawiono losy naszej ojczyzny począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej uroczystości.

Galeria mediów

We wtorek w naszej szkole gościliśmy "AKADEMIĘ MŁODEGO IDOLA"

Tancerze pod hasłem zatańcz z nami w swojej szkole zaprezentowali tańce dyskotekowe, towarzyskie i integracyjne porywając dzieci z klas 0-3 do wspólnej zabawy.

Galeria

 

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – 30 września 2016r.

W dniu 30 września 2016 r. nasza szkoła uczestniczyła w  VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia organizowanej  pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Na przerwach na szkolnym holu powołani Egzaminatorzy – uczniowie klasy 5b sprawdzali umiejętność mnożenia wśród uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Uczniowie i dorośli popisali się przed Komisją Egzaminacyjną doskonałą znajomością tabliczki mnożenia. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 106 osób, w tym 72 uczniów.

Wszystkim Mistrzom gratulujemy, a tym którym zabrakło szczęścia proponujemy zdanie egzaminu za rok bo na pewno weźmiemy udział w tej akcji.

Koordynatorzy akcji: B. Wierzbicka, M. Pająk

Galeria mediów

Akademia z okazji: Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2016/2017

Galeria