Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

 Wolontariat szkolny to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły na rzecz potrzebujących. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. Uczniowie PSP nr 26 w Radomiu pod kierunkiem opiekunów koła - p.Agaty Król, p.Renaty Strzelec i p.Beaty Adamczyk systematycznie prowadzą działalność charytatywną ,kierują  się wrażliwością i troską o drugiego człowieka. Pomagając innym rozwijają swoje  zainteresowania i  pożytecznie  spędzają  czas wolny. Uczą się efektywnej współpracy.   


Szlachetna Paczka 2018 – finał

Tegoroczny finał akcji przypadł na weekend 8-9 grudnia. Czas ten nazywamy weekendem cudów. Darczyńcy przekazują wtedy zakupione dary, by jeszcze przed świętami dotarły one do rodzin w potrzebie. W akcję mogły zaangażować się zarówno firmy, jak i osoby prywatne.

Opiekunki Koła Wolontariusza PSP nr 26 w Radomiu, wzorem lat ubiegłych, dokonały wyboru rodziny z bazy danych stowarzyszenia Wiosna. Najbardziej poruszyła nas historia p.Marleny i jej dzieci.
Dzięki wsparciu dyrekcji i pracowników szkoły oraz ogromnemu  zaangażowaniu uczniów i  rodziców udało się przygotować 26 paczek, które zawierały m.in.. środki czystości, ubrania, zabawki, gry, łóżko piętrowe , komplety pościeli, poduszkę, torebki, portfele, bon na zakupy w jednej z firm obuwniczych i in.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy z potrzeby serca przyczynili się do pomocy rodzinie p.Marleny.

                                 Agata Król

                                                             Beata Adamczyk

                                                                                 Renata Strzelec

 

 

 

 

Szkoła otrzymała w podziękowaniu  własnoręcznie zrobioną bombkę i życzenia świąteczne od rodziny p. Marleny.

 


Finał akcji „Paczka – Pomoc Polakom na Kresach” 

   Dzięki kadrze szkoły, uczniom oraz rodzicom, pozyskaliśmy artykuły spożywcze i szkolne, chemię gospodarczą, kalendarze, medykamenty, środki higieniczne i opatrunkowe.

   Paczki z darami zostały przekazane do Ośrodka Szkolenia Zawodowego przy ul. Kraszewskiego w Radomiu.

Dziękujemy za włączenie się do akcji! 

Nasza szkoła, podobnie jak w latach ubiegłych, włącza się w tegoroczną akcję charytatywną Szlachetna Paczka. Baza  rodzin  została już otwarta. Wybraliśmy p. Marlenę, która samotnie wychowuje córkę (9 lat) i syna
(6 lat).  Będziemy wdzięczni za pomoc Państwa w przygotowaniu paczek na Święta Bożego Narodzenia. Bardzo prosimy o przynoszenie produktów  do p. Agaty Król, p. Renaty Strzelec lub p. Beaty Adamczyk .

Zbieramy produkty i potrzebne rzeczy do 4 grudnia 2018r. 

Miejsce zbiórki BIBLIOTEKA SZKOLNA.

Potrzeby rodziny:

 • łóżko piętrowe,
 • środki czystości (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn  do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów i in.).

Odzież:
dla chłopca

 • rękawiczki, czapka - rozmiar: 54/56, szalik (najlepiej w czarnym kolorze)
 • spodnie, dresy, jeansy - rozmiar: 122/128

dla dziewczynki

 • rękawiczki, czapka, szalik - rozmiar: 56/58
 • legginsy, kurtka dłuższa - rozmiar: 146/152
 • kozaki dłuższe 35/36

dla p. Marleny

 • dresy, jeansy, bluzki, bluzy, tuniki- rozmiar: XL/44
 • trapery 40/41

Pomoce szkolne:

 • zeszyty, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik, pędzelki, taśma bezbarwna, korektor w taśmie, flamastry, kredki bambino, długopisy kolorowe

Wyposażenie mieszkania:

 • koc duży ciepły 200x200 lub większy
 • pościel (3x pościel 160x200  Kraina Lodu ELSA oraz Zigzac McQueen)

Specjalne upominki:

 • portfel i torebka (komplet), puzzle, samochód elektryczny, zaplatacz do włosów.

Będą zbierane również pieniądze do puszki w szkole, kupimy za nie brakujące produkty.

Bardzo prosimy o wsparcie dla rodziny. Mamy nadzieję, że podobnie

jak w roku ubiegłym sprawimy potrzebującym dużą radość na święta.

                                                                                                           Za okazaną pomoc  z góry dziękujemy!


Przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy

W dniach 22 – 26 października 2018r. odbyła się  w naszej szkole zbiórka przyborów szkolnych i słodyczy. Dary zostały przekazane s. Michaeli i s. Agnieszce ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim, które prowadzą świetlicę dla dzieci w Pebanówce – małej  wsi  położonej 500 km od Lwowa na Ukrainie.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji.

Renata Strzelec, Beata Adamczyk, Agata Król

   Opieka nad grobem rodziny Pruszaków

Przed 1 listopada 2018 r. grób Władysława Pruszaka został uporządkowany. Zakupiliśmy znicze, wykonaliśmy wiązanki, odświeżony został również krzyż nagrobkowy.


W dniach 15 – 17 października 2018r. odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy organizowana przez „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego – „Promieniowanie ojcostwa”.

Zebrane środki przeznaczone są na stypendia dla szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży z zaniedbanych terenów wiejskich. Stypendyści fundacji tworzą „żywy pomnik”, budowany przez Polaków wdzięcznych św. Janowi Pawłowi II.

W PSP nr 26 w Radomiu uzbierano 100 PLN na ten cel. Pieniądze zostały przekazane fundacji.

Odpowiedzialni: Renata Strzelec, Beata Adamczyk, Agata Król

  


Prace plastyczne na rzecz

Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu

W październiku 2018 r. uczniowie klas 4-8 PSP nr 26 w Radomiu, przed XI Ogólnopolską Konferencją Wolontariatu Hospicyjnego, własnoręcznie wykonali aniołki. Wykazali się tym samym chęcią pomocy drugiemu człowiekowi oraz bezinteresownością. Do akcji przyłączyli się również uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą p.Marią Nowacką.

Opiekunowie Koła Wolontariusza bardzo dziękują za przygotowanie prac.

                  Agata Król

                                   Renata Strzelec

                                              Beata Adamczyk

   

   

   

   

 


Polska na niebiesko

   26 marca 2018 r. opiekunowie i członkowie Koła Wolontariusza , po raz kolejny,  wzięli udział w akcji Polska na niebiesko.  W Światowy Dzień Świadomości Autyzmu budynki w całej Polsce i nie tylko świecą na niebiesko. Jednak niebieskie światło to nie wszystko. Ważne jest wsparcie i pomoc osobom dotkniętym chorobą.

   W tym roku akcja przebiegła pod hasłem Autyzm. Na całe życie, a honorowym patronatem akcję objęła Żona Prezydenta RP  Pani Agata Duda.

   W naszej szkole zaangażowaliśmy się w działalność charytatywną zakładając niebieskie ubrania, przynosząc niebieskie gadżety i wypuszczając niebieskie balony do nieba.

                  Agata Król, Renata Strzelec, Beata Adamczyk

                 ŻONKILOWE

POLA NADZIEI

„Żonkilowe Pola Nadziei” – to międzynarodowa akcja, która ma na celu pomoc osobom chorym na nowotwory. Koło Wolontariusza przy PSP nr 26 w Radomiu przystąpiło do tej akcji kolejny już  raz  23 marca 2018 roku.  Podczas długich przerw  przeprowadzono w naszej szkole zbiórkę pieniędzy. Każdy, kto przyłączył się do niej, otrzymał żonkil. Dzięki wszystkim Darczyńcom udało nam się zebrać pieniądze, które wpłacono na konto Caritas Diecezji Radomskiej.

     Bardzo dziękujemy za wsparcie akcji!

 Odpowiedzialni: Beata Adamczyk, Agata Król, Renata Strzelec

Zbiórka darów

na  akcję „Wielkanocna Paczka 2018” 

   Po ogłoszeniu regulaminu akcji pomocy Polakom mieszkającym na Białorusi Koło Wolontariusza przy PSP nr 26          w Radomiu przystąpiło do zbierania darów w szkole na przełomie lutego i marca 2018 r.

   Dzięki kadrze szkoły, uczniom oraz rodzicom, udało się pozyskać artykuły spożywcze, chemię gospodarczą, zabawki, środki higieniczne i opatrunkowe, książki i inne produkty niezbędne do życia.

   Paczki z darami zostały przekazane do Ośrodka Szkolenia Zawodowego przy ul. Kraszewskiego w Radomiu.

   Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy !

Wielkanocna Akcja Paczka 2018

           Mazowiecki Kurator Oświaty, Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” oraz Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie zainaugurowali wielkanocną zbiórkę dla Polaków na Białorusi.

           „Wielkanocna Akcja Paczka 2018” stanowi kontynuację pomocy dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich.  W ubiegłorocznej, zbiórce uczestniczyli wolontariusze z 16 mazowieckich szkół. W tym roku również nasza szkoła zadeklarowała pomoc. Zebrane produkty, jeszcze przed Wielkanocą, trafią do rodaków mieszkających w obwodzie grodzieńskim, na Białorusi (m.in. w Grodnie, Nowogródku, Iwiu, Hoży oraz Lidzie).

             Wszystkich, którzy chcą pomóc organizatorzy proszą  przede wszystkim o chemię domową (proszki i płyny do prania, płukania i dezynfekujące, pasty do zębów, szampony, żele do mycia, mydła w płynie i w kostce, pianki do golenia, golarki, kosmetyki uniwersalne) oraz podstawowe medykamenty (witaminy, wodę utlenioną, środki opatrunkowe, żele). Bardzo przydatne będą również materiały do pielęgnacji osób starszych (podkłady higieniczne, pieluchomajtki, kremy na odleżyny). Doskonałym uzupełnieniem tych paczek będą zabawki, słodycze, przyprawy, kawy, herbaty, kakao, oleje, makarony, ryże, kasze, cukier oraz kalendarze na rok 2018, zwłaszcza te związane ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę, a także z krajobrazami, historią. Zbiórka w bibliotece szkolnej do 28 lutego.

Informacji udzielają:  p. B. Adamczyk, A. Król, R. Strzelec

Opieka nad grobem RODZINY PRUSZAKÓW

Grób rodzinny w czasie ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ,tym razem już z naszą szkolną tabliczką.

Ozdoby świąteczne

dla Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu

 

   Jak co roku, Koło Wolontariusza działające przy naszej szkole ogłosiło akcję charytatywną mającą na celu przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowych. W akcję chętnie włączyli się uczniowie oraz ich rodzice. Prace tworzono po lekcjach w szkole oraz w domach.
Własnoręcznie wykonane choinki, stroiki, bombki, świeczniki i inne ozdoby zostały przekazane na świąteczną kwestę, niektóre z nich trafiły do osieroconych rodzin.
Fundusze zebrane podczas kwesty wolontariusze hospicyjni przeznaczyli na pomoc dla ludzi, którzy szczególnie jej potrzebują.

                                           Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas !!!

 

                                                                                                        Opiekunowie Koła Wolontariusza

 „Lubię ludzi” - Szlachetna Paczka 2017       

Prawie 20 tys. rodzin otrzymało pomoc w ramach akcji "Szlachetna Paczka" w tym roku. Akcja przebiegała pod hasłem „Lubię ludzi” i miała finał 9 - 10 grudnia.Istotą ogólnopolskiej  akcji  była  pomoc osobom potrzebującym, rodzinom, których adresy pozyskiwane są przez działających lokalnie wolontariuszy.

Inicjatorkami Szlachetnej Paczki w naszej szkole były: p. Agata Król, p. Beata Adamczyk  i p. Renata Strzelec. W bieżącym  roku pomagaliśmy pani Justynie oraz jej synom. Dzięki zbiórce w naszej szkole udało się przygotować aż 27 paczek!  Znalazły się w nich m.in.: żywność, chemia gospodarcza, ubrania, papier ksero, zabawki, książki, zasłony, firanki, pościel, obrusy, deska do prasowania i wiele innych artykułów pierwszej potrzeby oraz karta podarunkowa do sklepu „Smyk”. Ze zbiórki pieniężnej zorganizowanej w szkole  udało się zrealizować „największe marzenia” rodziny. Zakupiono m.in. piłkę nożną, dywaniki do pokoju chłopców i kartę podarunkową do wykorzystania w salonie Nefretete dla pani Justyny. Otrzymaliśmy od organizatorów akcji podziękowania oraz dyplom dla szkoły, a od rodziny p. Justyny kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi ze wzruszającymi słowami płynącymi z głębi serca oraz własnoręcznie wykonane papierowe choinki.

Chciałybyśmy podziękować wszystkim, którzy wsparli akcję „Szlachetna Paczka” w naszej szkole.

Agata Król, Beata Adamczyk i Renata Strzelec.   

     Samorząd Uczniowski przygotował świąteczną wiązankę na grób Władysława Pruszaka. Prosimy o zapalenie znicza - grób znajduje się przy ul.Limanowskiego w Radomiu  ( kwatera 10 B ).

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wraz z uczniami życzą wszystkim wesołych, spokojnych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, wspaniałych rodzinnych spotkań i wielu prezentów pod choinką.

Mikołajki w szkole

Przygotowania Szlachetnej Paczki

 SZLACHETNA PACZKA

W bieżącym roku szkolnym również pomagamy! Tym razem rodzinie p.Justyny z Radomia.
Rodzinie potrzebne są:
-odzież - chłopcy 122 cm i 164 cm,
-żywność - herbata, cukier, makaron, olej, mleko ryżowe, mąka, dżem, pasztet, soki, kakao,
-środki czystości - proszek do prania, płyn do naczyń, mydło, żel, płyn do płukania,
-ryza papieru do ksero,
-pościel,
-deska do prasowania,
-inne artykuły.
Wszystkie produkty umieścimy w paczkach, które zostaną w grudniu przetransportowane
do magazynu Szlachetnej Paczki, a następnie przekazane rodzinie p.Justyny.
Agata Król
Beata Adamczyk
Renata Strzelec

Światowy Dzień Godności 18 października 2017r.

Prawo człowieka do godności jest jego fundamentalnym prawem. Co roku Światowy Dzień Godności obchodzony jest w każdą trzecią środę października. Tego dnia wolontariusze całego świata rozmawiają z uczniami o godności, tolerancji i poszanowaniu drugiego człowieka bez względu na wygląd zewnętrzny, niepełnosprawność czy kolor skóry. W naszej szkole również postanowiliśmy rozmawiać o tolerancji, godności, honorze oraz empatii.

Opieka nad grobem W.Pruszaka

PSP nr 26 w Radomiu od lat dba o zapomniany grób zasłużonego dla naszego regionu W.Pruszaka.

Koło Wolontariusza wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego w październiku 2017 r. zakupiło kwiaty, znicz, odnowiło krzyż na grobie rodziny Pruszaków. Uprzątnęliśmy mogiłę z liści i gałęzi.  Na 1 listopada planujemy położyć wiązankę i zapalić świece.

W DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH odwiedziliśmy grób WŁADYSŁAWA PRUSZAKA , zapaliliśmy znicze, a także  położyliśmy wiązanki. Grób jest teraz czysty i zadbany.

Akcja „Polska na Niebiesko”

Osoby z autyzmem i Zespołem Aspergera  pragną akceptacji i zrozumienia.
2 kwiet­nia obchodzony jest na całym świecie Dzień Świadomości Autyzmu w celu wspierania osób dotkniętych chorobą.
Uczniowie PSP nr 26 w Radomiu wraz z opiekunami Koła Wolontariusza, jak co roku, świe­cili na nie­bie­sko po­ka­zu­jąc, że razem mają wiel­ką siłę. W całej szkole dominował kolor niebieski. Nie zabrakło świecących gadżetów, niebieskich ubrań, papierowych serc, balonów. Sprzyjająca aura pozwoliła wyjść na zewnątrz budynku szkoły, gdzie balony zostały wypuszczone „do nieba”.
Poprzez świecenie nauczyciele i uczniowie zwró­cili uwagę na to, że au­tyzm to ogrom­ny
pro­blem spo­łecz­ny. Dzięki udziałowi w akcji pokazali, że potrafią szerzyć tolerancję wśród społeczeństwa oraz zapewnić przyjazny świat osobom autystycznym.

Agata Król , Renata Strzelec, Beata Adamczyk

Galeria mediów

Sprawozdanie z akcji charytatywnej

Góra Grosza

W dniach 28.11.2016r.- 9.12.2016r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji

Góra Grosza. Była to już XVII edycja akcji charytatywnej, która ma na celu pomoc najbardziej

potrzebującym dzieciom nie wychowującym się w swoich rodzinach.

W PSP nr 26 w Radomiu do akcji włączyły się wszystkie klasy.

Bardzo dziękujemy za okazane serce. Zebrane pieniądze zostały komisyjnie posegregowane, policzone, a następnie przekazane potrzebującym.

Opiekunowie Koła Wolontariatu:
Agata Król, Beata Adamczyk, Renata Strzelec

i pedagog szkolny Ewa Kornaszewska

Ogólnopolska Akcja „Twój Miś może zostać ratownikiem”

W styczniu uczestniczyliśmy w kampanii „TWÓJ MIŚ MOŻE ZOSTAĆ RATOWNIKIEM”, poprzez zorganizowanie zbiórki maskotek. Celem akcji jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach              i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Zebrane zabawki przekazaliśmy do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyniosły pluszaki i tym samym włączyły się do akcji. Są to: Jan Zaczek kl. 0a, Gabrysia Miśta kl.0c, Kuba Drabik kl.0c, Natalia Piwowarczyk kl.1a, Maja Kujawiak kl.1a, Karolina Smytkiewicz kl.1a, Filip Pawłowski kl.1a, Mateusz Zawisza kl.1a, Anna Korcz kl.1b, Julia Świgoń kl.1b, Michalina Skrocka kl. 2b, Emila Bis kl.2b, Maja Boczek kl.2b, Julia Rykowska kl.2b, Kacper Czerwonka kl.3a, Marcel Sosnowski kl.3b, Marysia Pawlikowska kl. 4a, Dominik Krzepisz kl.4b, Anna Dusza kl.4b, Filip Jaśkiewicz kl. 6b, Lena Filipiak kl.6b, Iga Kaleta kl.6b oraz panie: Jadwiga Ziętkowska, Renata Strzelec i Anna Lutek.

Agata Król,

                                                                                             Beata Adamczyk,
                                                                                                        Renata Strzelec

 

 "Ozdoby bożonarodzeniowe dla Hospicjum Królowej Apostołów"

W bieżącym roku szkolnym Koło Wolontariusza działające przy PSP nr 26 w Radomiu po raz kolejny przygotowało dekoracje bożonarodzeniowe, które zostały dostarczone wolontariuszom Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Jak co roku własnoręcznie wykonane choinki, stroiki, bombki, świeczniki i inne ozdoby przekazaliśmy na świąteczną kwestę, niektóre z ozdób trafią do osieroconych rodzin. Fundusze zebrane podczas kwesty wolontariusze przeznaczą na pomoc dla ludzi, którzy szczególnie jej potrzebują. 

 

 Uwaga, rusza Góra Grosza!

Koło Wolontariusza oraz pedagog szkoły przygotowują akcję na rzecz dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Dzielmy się miłością

W dniach 19 – 21 października 2016r. odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy
pod hasłem „Dzielmy się miłością” organizowana przez „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach obchodów XVI Dnia Papieskiego – „Bądźcie świadkami Miłosierdzia”. Zebrane środki przeznaczone są na stypendia dla szczególnie uzdolnionej
i jednocześnie ubogiej młodzieży gimnazjalnej z zaniedbanych terenów wiejskich. Fundacja stawia sobie za cel objęcie pomocą danego ucznia przez wiele lat: od gimnazjum, poprzez naukę w liceum i okres studiów.

W PSP nr 26 w Radomiu uzbierano 160 PLN na ten cel. Pieniądze zostały przekazane fundacji.

Renata Strzelec

Beata Adamczyk

Agata Król

„Wolontariusz to brzmi dumnie”

W listopadzie 2016r. Dyrekcja PG nr 11 w Radomiu oraz Klub Dłoń zaprosili przedstawicieli szkolnych kół wolontariatu. Koło Wolontariusza działające przy PSP nr 26 w Radomiu przyjęło zaproszenie, podobnie jak koła z PSP nr 25 i PSP nr 32.
30 listopada spotkaliśmy się z uczniami i opiekunami zajmującymi się działalnością charytatywną. Podczas spotkania pod hasłem „Wolontariusz to brzmi dumnie” wymieniliśmy się doświadczeniami, opowiedzieliśmy o udziale w różnych akcjach, obejrzeliśmy film Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Osób Niewidomych i Niedowidzących. W ramach integracji grup wspólnie wykonaliśmy ozdoby choinkowe dla tego ośrodka. Był też czas na poczęstunek i rozmowy.

Dyrekcji, opiekunom i uczniom Publicznego Gimnazjum nr 11 bardzo dziękujemy za pomysły
i przykłady działalności na rzecz drugiego człowieka  oraz za miłe przyjęcie.

Agata Król

Beata Adamczyk

Renata Strzelec

Galeria mediów

Szlachetna Paczka 

Koło Wolontariusza działające od lat przy PSP nr 26 w Radomiu wspiera projekt
pod kierunkiem p. Agaty Król, p. Beaty Adamczyk i p. Renaty Strzelec.
W ten sposób mamy wpływ i swój mały wkład w sytuację społeczną w naszym mieście.

Jesienią 2016 r. opiekunki koła po raz trzeci dokonały analizy sytuacji socjalnej lokalnych rodzin w celu zgłoszenia ich do XVI edycji programu Szlachetna Paczka. Dzięki temu,
jak co roku, potrzebujące rodziny są inspirowane do zmian, budzi się w nich ponadto postawę przedsiębiorczą i pozwala stanąć na nogi.

Szlachetna Paczka…bo ludzie są dla nas najważniejsi !

Wizyta Szymona w naszej szkole

6 października 2016 r. uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą p. Agatą Król mieli przyjemność gościć Szymona- podopiecznego Stowarzyszenia BUDUJEMY PRZYSTAŃ
w Radomiu. Wizyta odbyła się w ramach współpracy Koła Wolontariusza działającego
przy PSP nr 26 ze Stowarzyszeniem. W spotkaniu uczestniczyły również p. Renata Strzelec
i p. Beata Adamczyk.
Szymon przybył do naszej szkoły z opiekunkami, które nauczyły nas znaków i gestów niezbędnych do komunikacji z osobami niepełnosprawnymi. Panie uświadomiły wszystkim, jak dużą rolę odgrywają znaki i gesty w porozumiewaniu się.  

Uczniowie kl.6b wykazali ogromne zainteresowanie nauką znaków i różnorodnymi  formami komunikacji z dziećmi niepełnosprawnymi, brali czynny udział w warsztatach. 

Bardzo dziękujemy Paniom ze Stowarzyszenia i Szymonowi za wizytę.

Opiekunki Koła Wolontariusza: Agata Król, Renata Strzelec, Beata Adamczyk

Galeria mediów

Ozdoby dla  Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu

We wrześniu 2016r. po przerwie wakacyjnej wznowiło swoją działalność Koło Wolontariatu, którego opiekunami w PSP nr 26 w Radomiu są niezmiennie p. Agata Król, p. Renata Strzelec i p. Beata Adamczyk.

Przed IX Ogólnopolską Konferencją Wolontariatu Hospicyjnego, podczas której zwrócono uwagę na blaski i cienie posługi, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami przygotowali różnorodne ozdoby. Wśród nich można było zobaczyć ręcznie malowane obrazy, wazony, bombki, kwiaty, ozdoby wykonane z włóczki, papieru i innych artykułów dekoracyjnych.
W akcję przygotowania ozdób dla hospicjum włączyły się klasy starsze, w szczególności 6b, 5a oraz 4a. Wszystkim z serca dziękujemy!!!

Galeria

Wizyta w Stowarzyszeniu BUDUJEMY PRZYSTAŃ

Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" w Radomiu powstało w 2011r.
i rozpoczęło działalność na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Klasa 6b wraz z wychowawcą p. Agatą Król i pozostałymi opiekunami
Koła Wolontariusza przy PSP nr 26 w Radomiu p. Beatą Adamczyk

i p. Renatą Strzelec otrzymali zaproszenie do Stowarzyszenia na uroczystość urodzin Wojtka, Bartosza, Bartka oraz Kacpra.

Opiekunowie i podopieczni Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych przy ul. Wośnickiej 125c przyjęli nas, jak zwykle, bardzo ciepło
i serdecznie. Podczas wizyty składaliśmy jubilatom życzenia, wspólnie śpiewaliśmy piosenki (m.in. o jesieni), graliśmy i razem bawiliśmy się.
Nie zabrakło też tortów urodzinowych i świeczek oraz prezentów.

Uczniowie klasy 6b starali się pomagać niepełnosprawnym dzieciom
w poruszaniu się, porozumiewali się za pomocą znaków służących komunikacji z osobami niemówiącymi. Poznali je podczas warsztatów w ramach Międzynarodowego Miesiąca AAC. 

Galeria mediów