Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.


DZIEŃ KOBIET W KLASIE II b

   W dniu 11 marca z okazji Dnia Kobiet wybraliśmy się na warsztaty kulinarne do pizzerii LASPEZIA.  Pan kucharz zdradził nam z jakich składników powstaje dobre ciasto, poinstruował w jakiej kolejności należy nakładać produkty.  Każdy z uczestników skomponował pizzę według własnych  upodobań smakowych. Następnie wszystkie ciasta powędrowały do pieca, a po chwili na stołach pojawiła się ciepła, pachnąca pizza. Mniam!

   

 

 

 


WIZYTA KLAS ÓSMYCH W SEJMIE I NA WARSZAWSKICH POWĄZKACH

1 marca uczniowie klas ósmych pod opieką p. E. Kilijanek, p. B. Adamczyk i p. E. Zawady uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie siedziby Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z przewodnikiem. Następnie na warszawskich Powązkach odwiedzili groby w Alei Zasłużonych i udali się szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec” zapalając znicze. Podczas wizyty mogli również śledzić uroczystości z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. 

 

   

   

   

 

   


Wycieczka klasy 7b do Warszawy

W dniu 22 października uczniowie klasy 7b pod  opieką  p. Blanki Wierzbickiej i p. Beaty Adamczyk udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Zwiedzili siedzibę Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza. Na planie programu „Pytanie na śniadanie” spotkali się z dziennikarką Moniką Zamachowską, następnie zwiedzali studia nagrań, magazyny z dekoracjami i przyglądali się pracy na planie filmu „Korona Królów”. Kolejnym punktem programu było Muzeum Powstania Warszawskiego i warszawskie Powązki, gdzie uczniowie zapalili znicze na grobach znanych osób i poległych w walce o wolność Polaków.  

  

  

  

 

 

  

 

  


Centrum Nauki Leonardo  da Vinci i Oceanika – wycieczka klas szóstych.

Dnia 4. października 2018r. klasy 6a i 6b świętowały Dzień Chłopaka na wycieczce w Górach Świętokrzyskich pod opieką p. Moniki Grzyb, p. Magdaleny Pająk oraz p. Ewy Kornaszewskiej.

Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci, które oferowało mnóstwo atrakcji pozwalających sprawdzić inteligencję i możliwości percepcyjne dziecka. Uczniowie odwiedzali tematyczne stanowiska dotyczące fizjologii i anatomii ludzkiego ciała. Poprzez szereg ciekawych grafik i konstrukcji zrozumieli zagadnienia medyczne, sprawdzali swoją pamięć, skoczność czy pojemność oddechową. Po obejrzeniu wystaw uczestniczyli w warsztatach , wykonując  doświadczenia z zakresu fizyki i chemii.

Kolejna wizyta miała miejsce w Kompleksie Świętokrzyska Polana, a konkretnie w Oceanice, czyli zespole wielkich akwariów z najbogatszą wystawą ryb w Polsce. W kilku zbiornikach znalazły się zwierzęta z rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata. Ciekawą była wystawa „ Potwory z głębin”, która prezentowała modele ryb i innych organizmów żyjących w niedostępnych miejscach. Pobyt w centrum zakończył się warsztatami, w czasie których uczniowie samodzielnie wykonali małe akwaria zamknięte w słoiku.

W drodze powrotnej zaplanowany był  posiłek w restauracji McDonalds w Kielcach.

Dzień pełen wrażeń na długo pozostanie w pamięci.

  

  

  

  

  

  

  


DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE Oa

W dniu 27 września z okazji Dnia Chłopaka wybraliśmy się na wycieczkę do Krainy Marzeń. Było dużo zabawy, radości i uśmiechu.

    

  

  

  

  

WYCIECZKA KLAS 6

Dnia 24 maja o godz. 6 rano uczniowie klas 6a i 6b wyruszyli na wycieczkę do Torunia. Zwiedziliśmy Ratusz Staromiejski, Pomnik Kopernika, Krzywą Wieżę, Dwór Artusa. Następnie obejrzeliśmy seans w Planetarium pt. „WIRUJĄCA ZIEMIA”. To prawdopodobnie wrażenia po całym dniu nie pozwoliły niektórym zasnąć. Kolejny dzień był również pełen atrakcji. Zaraz po śniadaniu senni, ale ciekawi nowych przygód wyruszyliśmy do Muzeum Piernika, gdzie upiekliśmy własnoręcznie zrobione pierniki. Następnie wzięliśmy udział w grze miejskiej "Hity i mity". Pogoda nam dopisała, humory również. W drodze powrotnej śpiewaliśmy znane polskie przeboje. Większość uczniów stwierdziła, że nie ma to, jak wycieczka bez telefonów, był czas na grę w karty i rozmowy - zapomniane przez dzisiejszych nastolatków formy spędzania czasu.

WYCIECZKA JEDNODNIOWA KLAS I DO SABATU KRAJNO

   4 czerwca uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Sabatu Krajno. Po drodze, w Zagnańsku zatrzymali się żeby zobaczyć najstarsze drzewo w Polsce – dąb Bartek.                                                                                             W Sabacie zwiedzili park miniatur, pływali łódkami i bawili się na dmuchanych zjeżdżalniach.

Galeria

Śladami Kopernika i zamków krzyżackich,

czyli dwudniowa wycieczka klas piątych.

W dniach 17 i 18 maja 2018r. uczniowie klas piątych pod opieką p. Moniki Grzyb, p. Magdaleny Pająk i p. Ewy Kornaszewskiej wzięli udział w szkolnej wycieczce do Malborka i Torunia.

Nawet deszczowy poranek nie popsuł nam humorów i o godzinie szóstej ruszyliśmy w stronę  przygody. Zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku  a następnie w Kwidzynie dostarczyło wielu wrażeń. Zgromadzone tam eksponaty muzealne pozwoliły nam poczuć klimat epoki średniowiecza. Ciekawostki przybliżone przez przewodnika na długo zapadną w naszej pamięci.

Dzień drugi poświęciliśmy na poznawanie stolicy piernika – Torunia. Już o godzinie 9.00 uczestniczyliśmy w seansie w Planetarium – Centrum Popularyzacji Kosmosu, a później emocji dostarczyła wizyta  w Geodium, gdzie funkcjonuje interaktywna wystawa.

Miasto i jego zabytki poznaliśmy w czasie spaceru oraz poprzez udział w grze miejskiej, kiedy w aktywny sposób staliśmy się tropicielami toruńskich sekretów. Wizyta w Piernikowej Chatce to jednoczesny udział w warsztatach piernikarskich. Każdy stał się na godzinę cukiernikiem, który tworzył wypieki według własnego pomysłu. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na dłuższy postój i posiłek w restauracji Mc Donalds.

Pełne emocji  dwa dni   będą zachętą do kolejnych podróży i poznawania najpiękniejszych zakątków Polski.

                                                                                                                       Oprac. M. Grzyb

Wycieczka szkolna klasy 7a i 7b

Oświęcim - Wadowice - Zator, 7-8 maja 2018r.
 

Opiekunowie:

Agata Król,

Marta Muc,

Beata Adamczyk,

Renata Strzelec.

I dzień- zwiedzanie Auschwitz-Birkenau oraz Wadowic.

II dzień- pobyt w Energylandii.

Galeria

20 marca 2018 roku klasa Ia powitała wiosnę w cukierni "Słodka słodycz". Było wesoło, kolorowo i bardzo słodko.

Wych. Jadwiga Kowalczyk

Galeria

DZIEŃ CHŁOPAKA W STYLU STAR WARS W KLASIE 0 B

30 września 2017 roku z okazji Dnia Chłopca odwiedziliśmy Cent Hula Park. Zabawa przebiegała pod hasłem "Star Wars". Mieliśmy malowane buźki, uczestniczyliśmy w licznych konkursach. Każdy z nas świetnie się bawił co widać na załączonych zdjęciach ! :)

Galeria

DZIEŃ CHŁOPAKA W I B

    W dniu 28 września 2017 roku uczniowie klasy I b wraz z nauczycielkami i rodzicami odwiedzili radomską Manufakturę Słodyczy „Sama Słodycz”. Panowie cukiernicy pokazali nam jak powstają ręcznie robione zdrowe i ekologiczne karmelki oraz lizaki. Próbowaliśmy, były pyszne. Postanowiliśmy sami zrobić  takie kolorowe cuda. Wybraliśmy barwy i smak, a potem każdy z nas formował swojego lizaka. 

Galeria mediów

Wycieczka klas 5
Jest 5.45 rano 23 maja 2017 roku. Klasy V rozpoczynają swoją przygodę - wycieczkę do Ojcowa, Wieliczki i Krakowa. W Ojcowskim Parku Narodowym długo spacerowaliśmy, zobaczyliśmy Maczugę Herkulesa, Muzeum w Pieskowej Skale, szukaliśmy nietoperzy w Grocie Łokietka. Niestety, nie było żadnego :(  Następnie udaliśmy się do Wieliczki. Pan przewodnik długo oprowadzał nas po korytarzach kopalni aż trafiliśmy do restauracji. Zjedliśmy obiad pod ziemią!!!
Zmęczeni padliśmy w hotelu w Krakowie. Następnego dnia niewyspani, ale gotowi na nowe wrażenia, zwiedzaliśmy Kraków: Sukiennice, Wawel, Kościół Mariacki, Rynek Główny, Bramę Floriańską. Po obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną.
Zmęczeni, ale zadowoleni już w autokarze planowaliśmy kolejny wyjazd.

Opiekunowie wycieczki: Agnieszka Jabłońska, Blanka Wierzbicka, Beata Adamczyk

Galeria mediów

Wyjazd klasy IIIa, na zieloną szkołę do miejscowości Głaz woj. łódzkie.

Dnia 10 czerwca w sobotę klasa 3a, wyjechała na pięciodniową zielona szkołę ok. 240 km od Radomia. Był to pierwszy tak długi i daleki wyjazd dzieci bez rodziców, dlatego obaw było bardzo dużo.  Wiadomo tęsknota za rodzicami, mogła skutecznie uprzykrzyć dzieciom pobyt. Jednak okazało się,  że dzieci poradziły sobie z tą kwestią rewelacyjnie. Myślę, że dużo lepiej od samych rodziców:), którzy ciągle wpatrywali się w telefony, oczekując połączeń od swych pociech. Niestety nie było ich zbyt wiele, bo program zielonej szkoły był dość napięty i dzieci zajęte beztroską zabawą po prostu zapominały do nich zadzwonić. Dlatego, aby uspokoić tęskniących rodziców, niemalże na bieżąco zdawałam fotorelacje z naszych poczynań, przez społecznościowy portal fb naszej szkoły. Rodzice podglądając zabawę swych pociech, troszkę łatwiej przeżywali rozłąkę i tęsknotę za nimi:). Pięć dni upłynęło błyskawicznie zgodnie z powiedzeniem „Wszystko co dobre, szybko się kończy”. Dziś pozostały nam już tylko wspomnienia i zdjęcia z tamtych chwil. Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo ten wyjazd  okazał się strzałem w dziesiątkę. Zarówno malownicza miejscowość jak i miejsce zakwaterowania zaskoczyły nas pozytywnie. Po trzech latach ciężkiej pracy otrzymaliśmy w nagrodę od losu wszystko co najlepsze:). Miejsce godne polecenia innym. Kto wie, może my sami kiedyś tam wrócimy…

Opiekunowie wycieczki: wychowawczyni Iwona Marek, wychowawca wspomagający Katarzyna Matracka

Zapraszamy na fotorelację.

Galeria mediów

Wycieczka – klasa IIIb – wych. Jadwiga Kowalczyk

Dnia  9.06.2017r. klasa 3b pojechała na wycieczkę do Rancza w Dolinie k. Mszczonowa.  Miasteczko niemal całkowicie przeniesione z Dzikiego Zachodu, a w nim: poczta, więzienie, bank, kuźnia oraz  witający prawdziwi kowboje, którzy zrobili na uczniach ogromne wrażenie. W programie wycieczki: lekcja o starych przedmiotach w skansenie, indywidualna jazda po padoku na dużym koniu, przejazd pociągiem westernowym, kopalnia złota - nauka płukania złota, zabawa dyskotekowa w salonie.

Duża atrakcją dla dzieci były gry i zabawy na powietrzu: przeciąganie liny, strzelanie z łuku, malowanie twarzy we wzory, zjeżdżanie w siano i wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Wszyscy uczniowie wrócili z uśmiechem na twarzy. Polecamy innym klasom! 

Opiekunowie  wycieczki – wych. Jadwiga Kowalczyk i rodzic Pani Katarzyna Tomica. 

Galeria mediów

Wycieczka klas 4

Śladami ojca Mateusza…

Dnia 23.05.2017r. uczniowie klas 4a i 4b pod opieką p. Moniki Grzyb,

 p. Magdaleny Pająk i p. Wiolety Czapczyńskiej wzięli udział w wycieczce szkolnej do Krzemionek Opatowskich i Sandomierza.

Podczas zwiedzania Rezerwatu Archeologiczno – Przyrodniczego w Krzemionkach uczniowie poznali historię wydobycia krzemienia, mieli możliwość zobaczyć rekonstrukcję wioski z okresu neolitu. Oglądali ciekawe ekspozycje muzealne, dawne narzędzia, sposoby obróbki krzemienia. Dodatkową atrakcją było zejście do dawnej kopalni, gdzie trasą szybów i chodników przyglądali się pracy dawnych górników.

W Sandomierzu nad Wisłą, „mieście na siedmiu wzgórzach”, odbyli trasę śladami Ojca Mateusza tytułowego bohatera znanego serialu. Obejrzeli gotycką bramę Opatowską, ratusz, bazylikę katedralną, zamek królewski. Odbyli podróż podziemną trasą, która powstała z dawnych miejskich piwnic i składów. Z zaciekawieniem słuchali legendy o dzielnej Halinie Krępiance, która uratowała miasto przed najazdem Tatarów. Niezwykły był udział w żywej lekcji historii na terenie zbrojowni i możliwość przebrania się w stroje z epoki.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w restauracji McDonald’s w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie uczniowie posilili się przed powrotem do domu.

Wspólny wyjazd zacieśnił przyjaźnie między uczniami, a przywiezione pamiątki i zdjęcia przywołają miłe wspomnienia.

Galeria mediów

Wycieczka klas 6 

Trzydniowa wycieczka do Zakopanego

Klasa 6 a i 6 b

Opiekunowie: Agata Król, Marta Muc, Renata Strzelec

Galeria mediów